Z regionů

Hudební festivaly padly, lidé z okolí se konečně vyspí

Pořadatelé zrušili všechny letní festivaly, které se měly letos konat v ostravské Dolní oblasti Vítkovice. U nejznámějšího z nich – Colours of Ostrava, dlouho váhali a doufali, že omezení související s koronavirem se uvolní. Ale bylo jasné, že akce, na níž chodí desetitisíce lidí (přesný počet návštěvníků tají), se nebude moci během léta uskutečnit. A co s již zakoupenými vstupenkami.

Peníze zatím nikdo nevrací

„Bohužel na pandemii se nelze pojistit a naše investice do festivalu a záloh kapelám jsou obrovské. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na přesunutý termín 14. až 17. července 2021 a nesmírně bych si vážila toho, kdybyste si je ponechali, a tím náš festival, jeho myšlenku a jeho konání s tak rozsáhlým a kvalitním čtyřdenním programem podpořili. Chápu však, že někteří z vás v této složité situaci budete potřebovat peníze a požádáte o jejich vrácení. Dejte nám nějaký čas, abychom domluvili veškerá praktická opatření, o kterých brzy přineseme přesné informace. Jsme připraveni odpovídat na vaše otázky osobně na e-mailu informace@colours.cz, neobracejte se, prosím, ohledně vstupenek na jednotlivé předprodejní sítě. V případě, že čelíte existenčním problémům, napište nám, budeme se snažit najít rychlé individuální řešení,“ uvedla organizátorka festivalu Zlata Holušová.

Stejná situace je s festivalem Ostrava v plamenech. Je přesunut na příští rok. „Uskuteční se uprostřed příštího léta, jak jsme zvyklí. V jednání jsou sobotní termíny 31. července nebo 7. srpna 2021. Která z uvedených dvou sobot to bude, bychom měli vědět v nejbližších týdnech,“ uvedli organizátoři festivalu Petr Šiška a Patrik Kohut. Vstupenky podle nich zůstávají v platnosti na příští rok. Peníze zatím nevracejí. Přesunut je i festival Oldies, a to na červen příštího roku. Vstupenky zůstávají v platnosti a peníze se zatím nevracejí.

Co bude s Beats for Love?

S největší pravděpodobností se neuskuteční ani Beats for Love, která má naplánovaný termín 2. – 5. července. Oficiálně ale zatím zrušen není. Organizátor festivalu Kamil Rudolf v prohlášení na webových stránkách tvrdí, že čeká na jasné stanovisko vlády. Údajně se snaží získat zákonem podložené rozhodnutí, na základě kterého poskytnu definitivní vyjádření k letošnímu ročníku festivalu. Od většiny umělců mají příslib, že v případě zrušení přijedou příští rok.

Nepřehlédněte:  Bílovecký zámecký pán není na žádné novoty zvědavý

Konečně klidný spánek

Zatímco hudební fandové smutní, obyvatelé nedalekého sídliště se radují. „Konečně se vyspíme. Několik roků léto co léto, prakticky víkend co víkend, se kvůli hlasité hudbě nedá spát. V tom největším horku musíme mít uzavřená okna, a stejně to nepomáhá, okenní tabule vibrují. Během Coloursů si celá rodina plánujeme dovolenou, ale těch festivalů je tady šíleně hodně,“ popsala situaci třicetiletá Lucie, který bydlí na ulici Petra Křičky. „Nikdo z úředníků nebo politiků, kteří povolují hudbu až do ranních hodin, tady nebydlí. Přijedou, pobaví se a odjedou do svých domovů, kde se v klidu vyspí. Už několikrát jsme psali na úřady, ale je to zbytečné. Něco takového se jinde v republice neděje, všude dodržují noční klid, akce končí ve 22 hodin, anebo se konají daleko za městem na letištích. Tady to musíme trpět, máme dvě malé děti a v létě je to opravdu peklo,“ zlobila s

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close