Z regionů

Hasiči měli perný večer a noc

Jihočeští hasiči měli perný sobotní večer a noc. Kvůli silnému větru a přívalovému dešti absolvovali přes 40 zásahů. Nejčastěji odklízeli spadlé stromy, ze silnic i železnic.

Hasiči také odčerpávali vodu ze silnic a sklepů. Přes jižní Čechy dnes zhruba tři hodiny postupovalo pásmo bouřek provázené zejména přívalovým deštěm.

Stromy a přívalový déšť

„Odklízeli jsme hlavně popadané stromy ze silnic i tratí. Nemáme informaci, že by někde vážně komplikovaly dopravu nebo způsobily vážné škody na střechách domů či jiném majetku,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

V Českých Budějovicích museli hasiči zajistit uvolněný billboard, naplavené bahno a vodu odklízeli v Žimuticích, Nové Včelnici a v Písku. Ucpaný kanál odčerpávali v Týně nad Vltavou a Zahájí, vodu ze sklepa v Táboře. Nejvíc zasahovali v okresech České Budějovice, Jindřichův Hradec a Tábor.

Na stanici Temelín spadlo během 20 minut kolem 30 milimetrů srážek. Český hydrometeorologický ústav zvýšil výstrahu, velmi silné bouřky s vysokým stupněm nebezpečí se podle meteorologů čekaly také na Vysočině a Znojemsku v Jihomoravském kraji.

Nepřehlédněte:  Benzín a nafta dál zdražuje, půjdou ceny ještě nahoru?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close