Z regionů

Finančák málem zlikvidoval restauratéra

Provozovatel restaurace v Ostravě uzavřel kvůli koronaviru svůj podnik a pořádal o tříměsíční odklad platby DPH.  Namísto toho byl označen za dlužníka a úřad mu obstavil byt.  

Jako dlužník mohl mít problémy

Podnikatel se ovšem nedal. Jeho daňová poradkyně Kateřina Treichelová okamžitě kontaktovala finanční úřad a celý případ zveřejnila. Na DPH se jednalo o částku 16 tisíc korun. Protože restauratér kvůli koronavirové pandemii uzavřel podnik, včas požádal o odklad úhrady DPH. Jenže Finanční úřad ještě před rozhodnutím o odkladu platby označil podnikatele za dlužníka a bez upozornění mu odstavil byt. To by mu přineslo další problémy – jako dlužník by nemohl žádat o podporu státu. Muž přitom nikdy nic nedlužil a všechny závazky hradil včas.

Náprava od Finanční správy

Generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová pověřila ředitele Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj, aby prověřil postupy svých podřízených úřadů. Podobná situace se podle ní nesmí opakovat. Tento postup byl podle ní nepřiměřeně tvrdý. „Finanční úřady nyní pracují v nouzovém režimu. Proto informaci konkrétní zaměstnanec dostane, avšak seznámí se s ní se zpožděním,“ vysvětlila situaci Richterová. Její úřad kontroluje postup finančních úřadů v dalších případech, aby zjistil, zda k podobně necitlivým zásahům nedošlo i jindy.

Pro ostravského podnikatele vše skončilo happy endem. Rozhodnutí o zřízení zástavního práva bylo zrušeno a odklad platby DPH má povolen.

Nepřehlédněte:  Karstena Warholma dopraví na Zlatou tretru soukromý tryskáč
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close