Z regionů

Dvě tisícovky demonstrantů žádaly odstoupení ministra Vojtěcha

Na ostravské Masarykovo náměstí dorazilo před 17. hodinou přibližně 1500 až dva tisíce demonstrantů. Lidé žádali odstoupení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

Demonstranti vinili ministra Vojtěcha z chaoticky přijatých opatření. „Proč máme nosit roušky? Nemá to žádný význam,“ zlobila se dvacetiletá dívka. „Podle ministra se po 23. hodině korovanirus nešíří?“ poukazoval majitel bistra ze Stodolní ulice. Nejvíce klientů měl v nočních hodinách, proto se mu nelíbilo, že musí mít zavřeno ve 23 hodin.

Demonstrace v Ostravě.

Demisi, demisi

Z podia od řečníků zněly argumenty proti vládě, krajské hygienické stanici a hlavně proti ministrovi zdravotnictví, kterého protestující vyzvali, aby odstoupil. Objevil se názor, že budou zmanipulované podzimní krajské a senátní volby, protože lidé v karanténě nebudou moci přijít k volbám. Několikrát zaznělo, že jsou porušována lidská práva a svoboda. „Zahoďte roušky“ a „Demisi, demisi“ znělo náměstím.

Protestující neměli roušky

Ne všichni měli stejný názor. Vzadu na náměstí u muzea postávala skupinka žen středního věku. „O co jim jde? Aby se koronavirus rozšířil? Dívali by se na to jinak, kdyby jim zemřel někdo blízký. Podívejte se, jak jsou zodpovědní. Nikdo nemá roušku,“ poukazovala jedna z žen. „Vypadá to na milion chvilek. Ať si jdou řvát na Letnou,“ přidal se do debaty procházející muž. Kolemjdoucí se ptali hlídkujících policistů, zda demonstrace nemá být omezena počtem sta osob. „Ne, je to demonstrace venku,“ reagovali policisté. Neměli důvod zasahovat, demonstrace probíhala v klidu.

Nepřehlédněte:  ŘSD má problém s D3: Hrozí sesuv půdy!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close