Z regionů

Důchodci žijí v protivirovém opevnění

Čtrnáctidenní turnusy zaměstnanců, kteří v domově i přespávají. Přísná karanténa a maximální hygienická opatření.

Tak dnes vypadá život 91 klientů a 56 zaměstnanců Domova se zvláštním režimem ve Věži na Havlíčkobrodsku, který poskytuje služby klientům s chronickým duševním onemocněním od 19 let věku. „Společně se všemi zaměstnanci jsme se rozhodli upravit provoz našeho domova tak, abychom maximálně ochránili zdraví své i našich klientů. Ve čtrnáctidenních intervalech se střídá vždy 14 zaměstnanců a jeden zástupce vedení. Tyto týmy jsou na sobě nezávislé a vzájemně se nepotkávají, přičemž zaměstnanci po celou dobu v domově také přespávají,“ přiblížil opatření ředitel domova Vladimír Frič.

Kraj malou pevnost chválí

Poté, co se v nedaleké Břevnici v domově pro seniory koronavirem nakazili prakticky všichni klienti, kvituje opevnění i zřizovatel – Kraj Vysočina. „Mají můj velký obdiv za jejich odvahu takto se dobrovolně rozhodnout. Mnozí doma zanechali své rodiny, někteří se starají o nemocné rodiče a prarodiče nebo další příbuzné, a přesto se rozhodli omezit svůj komfort, maximálně zajistit bezpečí klientů a upřednostnit jejich zájmy,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek.

Domov ve Věži v současné době pečuje o 91 klientů s věkovým průměrem 61,4 let, přičemž 18 % klientů je zcela závislých na pomoci jiné osoby, 31 % má těžkou závislost, 31 % středně těžkou závislost a jen 19 % lehkou závislost.

Nepřehlédněte:  Přehrady jsou skoro plné, hrozí další povodně?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close