Z regionů

Do nemocnic se vracejí návštěvy!

Po více než dvou měsících se do jihočeských nemocnic vrátí návštěvy. Od pondělí tak za pacienty mohou přijít jejich blízcí. Má to ale svá omezení a specifika. K tomu by si měl každý rozmyslet, zda se do špitálu vydat nebo koho vzít s sebou.

Návštěvy ano, ale…

Nařízení o zákazu návštěv bylo zavedené kvůli šíření nákazy koronavirem v první polovině března. Teď se situace uvolnila. Od pondělí tak sice mohou příbuzní či známí přijít do nemocnic, ale u pacienta na lůžku mohou být maximálně dva lidé po dobu 15 minut.

„Návštěvní doba zůstává v původním režimu, tedy podle nastavení jednotlivých nemocnic. Prosíme všechny návštěvníky, aby se řídili pokyny personálu daného zařízení. O výjimkách rozhoduje vždy primář oddělení,“ uvedl člen představenstva holdingu Jihočeské nemocnice Michal Čarvaš.

Hygienická opatření

Pod holding spadají nemocnice v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Dačicích, Jindřichově Hradci, Písku, Prachaticích, Strakonicích a Táboře.

Návštěvníci musejí počítat například s tím, že si v areálu nemocnic budou chránit ústa i nos rouškou. Při příchodu na oddělení a při odchodu z návštěvy si musí řádně umýt ruce teplou vodou a mýdlem nebo použít dezinfekční gel.

„I nadále žádáme veřejnost o omezení počtu doprovodů pacientů k vyšetření na jednu osobu. Zároveň žádáme ty, kteří se necítí dobře, mají rýmu, kašel nebo zvýšenou teplotu, aby se návštěvy vzdali,“ dodal Čarvaš.

K lůžku mohou maximálně dva lidé. Foto: Archiv Nemocnice Písek

Nepřehlédněte:  Další oběť bleskových povodní!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close