Z regionů
Nejnovější

Dítě zabil autobus, další lidi zranil. Kdo za to může?

Malý, osmiletý chlapec ze Slaného na Kladensku ze školy už domů nikdy nedojde. Jeho rodina teď prožívá obrovskou bolest. O život přišel dnes odpoledne přímo na autobusové zastávce, do které v plné rychlosti vletěl autobus.

Řidič najel do skupiny lidí, kteří na zastávce čekali. Malý chlapec seděl na zábradlí a neměl šani uskočit. Bohužel přímo na místě i přes veškerou péči svědků a záchranářů rozsáhlým zraněním podlehl. Další tři lidé byli zraněni a převezeni do nemocnice. Všichni se teď ptají, kdo za to může?

„Příčiny a okolnosti této mimořádně tragické nehody jsou nyní předmětem vyšetřování policistů,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Na místi po nehodě letěl záchranářský vrtulník. Toho nakone policisté odvolali. „Chlapec i přes veškerou naš snahu na místě masivním zraněním bohužel podlehl, další zraněné transportovaly do nemocnice sanitky,“ uvedli záchranáři.

Autobus s údajně zaseklým plynovým pedálem vletěl přímo do zastávky. Foto: FB Slaný

Zda je viníkem sám řidič, nebo tehnický stav autobusu, za jehož volantem seděl, není zatím jasné. „Prý se mu zasekl plynlvý pedál a autobus se stal neovladatelný. Sám řidič byl ve velkém šoku a zoufalý,“ popsali svědci z místa události. Někteří slyšeli obrovskou ránu, když viděli, co se stalo, okamžitě běželi zraněným na pomoc.

Autobus, který malé dítě zabil a další cestující čekající na zastávce zranil, prošel prý před několika týdny technickou kontrolou. I toto bude nyní předmětem vyšetřování. Viníkovi události hrozí případně mnohaleté vězení.

Policie nyní zjišťuje, kdo za tuto mimořádnou tragédii může?. Foto: FB Slaný

Nepřehlédněte:  Jak to bude s referendem o nové nemocnici v Malenovicích?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close