Z regionů

Desítky nových pracovních míst na hygienických stanicích!

Nové pozice vzniknou na krajských hygienických stanicích po celé republice. Ministerstvo zdravotnictví předpokládá, že zhruba v horizontu měsíce vypíše na obsazení míst výběrová řízení. Celkem má jít asi o 140 nových pracovních míst.

Momentálně krajské hygienické stanice v republice zaměstnávají zhruba 2500 lidí. V souvislosti s koronavirovou situací je podle ministerstva zdravotnictví potřeba navýšit pozice.

„Pokud vše dobře půjde a povede se ta místa obsadit, tak někdy v průběhu srpna by tomu tak mohlo být. Ale je pravdou, že v první fázi úplně všechny pozice neobsadíme,“ uvedl  ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Nejdřív propouštění, teď nábor

Podle ministra prý najít například lékaře pro krajskou hygienickou stanici nebude nic jednoduchého. „Je to i otázka finanční, proto se snažíme získat i další peníze pro krajské hygienické stanice,“ podotkl Vojtěch.

V minulosti zaměstnávaly krajské hygienické stanice v republice i 4000 lidí. Postupně se jejich stav snížil. Přitom loni ministerstvo zdravotnictví muselo zrušit přibližně deset procent pracovních míst.

Nyní to bude znamenat, že na každou z 14 krajských hygienických stanic by mělo nastoupit deset nových pracovníků. Budou se soustředit na trasování lidí, kteří přišli do kontaktu s nemocnými.

Nepřehlédněte:  Srážka vlaku s autobusem: Na místě 10 zraněných!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close