Z regionů

Další lanovky na Lipně nechtějí, sepsali petici!

Další rozšíření skiareálu na Lipnsku místní obyvatelé ani ochránci přírody nechtějí. Sepsali proto petici. Ani investorovi současná koronavirová situace zrovna nenahrává a ke všemu ne příliš pozitivně se k projektu vyjádřili hygienici nebo kraj.

Zásadní vliv na životní prostředí

Dvě nové lanové dráhy se sjezdovkami a propojení střediska se železnicí, to vše je součástí připravovaného záměru rozšíření Skiareálu Lipno směrem k Loučovicím.

Za stavbu s dopadem na životní prostředí ho označil i Krajský úřad v Českých Budějovicích a nařídil vypracování studii EIA.

„Velká část relevantního úseku se nachází v rozsáhlém lesním komplexu, který je vymezen jako migračně významné území s trvalým výskytem rysa ostrovida, s příznivými podmínkami pro jeho reprodukci a současně se sporadickým výskytem vlka obecného,“ uvedl mluvčí kraje David Hocke

Velká nejistota

„Stavba nových lanovek není na pořadu dne i kvůli současné pandemii koronaviru,“ tvrdí zástupci Lipno Servisu, tedy investora. Nicméně mnoho občanů Lipenska a ochránci přírody se bojí, že až situace pomine a ekonomika se stabilizuje, že se investor svého záměru nevzdá. Proto vznikla internetová petice, kterou může podepsat kdokoli.

„Další skutečností toho, že projekt může zasáhnout do životního prostředí  je, že podle projektové dokumentace jsou trasy sjezdových tratí v horní části v kolizi s regionálním biokoridorem, který umožňuje migraci živočichů,“ dodal Hocke.

Jak a zda vůbec bude projekt bude pokračovat, zatím tedy není jasné. Je možné, že na další roky provozovatel stávajícího ski areálu nebude mít nejenom vlastní prostředky, ale nezískal by například ani dotaci z EU.

Nepřehlédněte:  Mlha usmrtí koronaviry
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close