Z regionů
Nejnovější

Další akce šmejdů. Falešný ostravský lékař nabízí pochybný přípravek

Drzost a bezohlednost šmejdů nezná hranic. Vymysleli si zkušeného doktora, zfalšovali jeho fotku a jeho jménem nabízejí přípravek, který může být zdraví škodlivý.

Šmejdi oslovují lidi na sítích

„Máte večer oteklé nohy? Jsou vaše chodidla oteklá, nárty nateklé a máte na kotnících stopy po ponožkách? To znamená, že máte vaskulární edém – okolní tekutina prochází stěnami oslabených a ucpaných krevních cév. Otok je doprovázen bolestmi svalů a křečemi, což jsou důsledky poškození průtoku krve. Každý ví, že mrtvice a infarkt jsou důsledky ucpání krevních cév cholesterolem. Málokdo si však uvědomuje, že se jedná pouze o špičku ledovce. Ucpané cévy způsobují výskyt 9 z 10 chronických onemocnění, u nichž se předpokládá, že jsou nevyléčitelné,“ lákají šmejdi na přípravek, pro nějž si dokonce zřídili prodejní internetovou stránku. Zázračným přípravkem má být Cardio NRJ. 

Falešný doktor z neexistující univerzity

A samozřejmě okamžitě se objevuje „odborník“, který potvrdí zázračné vlastnosti. Tím je vedoucí oddělení cévní chirurgie na Univerzitě medicíny a farmakologie v Ostravě, profesor, neurochirurg, doktor Honoris Causa, Michal Koláček, který provedl 100 tisíc operací mozku a nejmladšímu pacientovi byly dva roky.

Prvním varovným signálem je počet operací. Sto tisíc? Nesmysl. Druhým varovným signálem je název univezity. Žádná taková neexistuje. A v Ostravě žádný takový lékař nepůsobí. „Univerzita medicíny a farmakologie v Ostravě neexistuje. Máme tady pouze Lékařskou fakultu Ostravské univerzity,“ zareagovala na náš dotaz mluvčí Ostravské univerzity Andrea Svobodová. Pokud by takový lékař působil na univerzitě, musel by pracovat ve Fakultní nemocnici Ostrava. Jenže ani tam jej neznají. „Ve Fakultní nemocnici Ostrava žádný profesor, neurochirurg Michal Koláček nepracuje,“ potvrdila mluvčí nemocnice Petra Petlachová.

V textu najdete gramatické chyby

Falešný lékař vychvaluje přípravek až do nebe a říká, že život prodlouží o 11 až 17 let. Navíc používá neobratné formulace, O tom, jak omládnete, má klienta přesvědčit zajímavý argument: „Začnete slyšet příjemné zvuky, které jste předtím neslyšeli. Sluch se zlepšuje, nyní už můžete porozumět konverzaci z druhé místnosti.“ A hraje i na city a závist a občas se dopustí gramatické hrubky: „Ve České republice se Cardio NRJ předepisuje jen na jednom místě – ve nemocnici. Zde se léčí „důležití lidé. K léčbě patří i izraelské přípravky bez ohledu na pojišťovny. Pacienti mají rychlé výsledky. Pro ostatní pacienty navrhuje ošetření chemickými látkami vyráběnými společnostmi, které patří k elitě první kategorie.“

Nepřehlédněte:  Na přejezdu vyhasl lidský život

Stejné foto, dva vymyšlení lékaři

Lékař Koláček má na stránce fotografii v bílém plášti. Zadali jsme fotku do vyhledávače obrázků Google a ejhle. Stejná fotka koluje v Rumunsku a má se jedna ne o Koláčka, nýbrž o dalšího uznávaného lékaře jménem Dr. Serban Mihai Balanescu. Ten na rumunském serveru Cardioportal uděluje Rumunům stejně rady a hovoří o stejném zázraku, jako na českých stránkách.

Zaslaný prášek vyvolává průjem

Na stránce šmejdů nemohou chybět kladné recenze. Tváří se, že jde o lidi s fotografiemi z Facebooku, jenže pochvalné recenze jsou psané v jednotném stylu. Když se do nich začtete, zjistíte, že jsou psané stejnou rukou. Stačí ale zadat název přípravku do některého z internetových vyhledávačů a vyskočí na vás jiné recenze. Upozorní vás na to, že přípravek už měl i jiné názvy jako ReCardio, Detonic, vždy se prodával za extrémně drahé částky kolem tisícikoruny, a to byla akce s 50 % slevou. A člověk, který se nechal nachytat a koupil si jej, jeho účinky popisuje takto: „Tento prášek mi způsoboval průjem, který skončil, jakmile jsem tuhle medicínu přestal brát. Pokud bylo čištění myšleno takto, tak děkuji, ale nechci.“

Na firmu neexistuje žádný kontakt

Navíc stránka, kde je přípravek nabízen, nenabízí žádný kontakt. Můžete pouze kliknout na odkaz Objednejte si, ten vás převede na kolo štěstí, kde získáte slevu 50 %. Prášek prodlužující život ostanete za pouhých 890 korun. To už se vyplatí objednat, že?  Zadáte jméno, vytáhnout z vás telefonní číslo a operátor vám zavolá a vtáhne z vás peníze. Podivný způsob nakupování. Nikde neexistují obchodní podmínky ani kontakt na firmu. Šmejdské praktiky, ale zřejmě se podvodníkům kšeft s práškem vyvolávajícím průjem vyplatí.

Zde platí jediná rada. Pokud chcete řešit problémy se zdravím, poraďte se s vaším lékařem. 

Nepřehlédněte:  Skandál! Starosta byl zvolen nezákonně a ministerstvo s tím nic neudělalo!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close