Z regionů

Covidem nejméně postižený kraj je na tom stále lépe!

Jihočeský kraj je na tom od začátku vypuknutí koronavirové epidemie vůbec nejlépe v celé České republice. Nyní je situace stále lepší. Sedmý den po sobě zde hygienici nezaznamenali žádný nový případ.

V regionu, kde bylo doposud 180 případů covid-19 je aktuálně 18 pacientů s onemocněním.

„Od pondělního do úterního večera vyšetřily laboratoře v regionu 191 nových suspektních vzorků. Pozitivní nebyl opět žádný, ubývá i lidí v karanténě. Mezi 27. a 29. březnem bylo v izolaci na jihu Čech i 2114 osob, v úterý pouze 136,“ uvedla ředitelka KHS Květoslava Kotrbová.

Šest lidí v souvislosti s koronavirem v kraji zemřelo. Ovšem šlo ve všech případech o lidi starší 70 let a s jiným, chronickým onemocněním. Koronavir tedy nebyl přímou příčinou jejich úmrtí.

Nejvíce vyléčených v ČR

„Pro podezření na onemocnění covid-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem 14 777 osob. V povinné karanténě je 136 Jihočechů. Počet vyšetřených samoplátců na jihu Čech byl doposud 2574,“ dodala Kotrbová.

V druhém největším kraji v ČR se již vyléčilo 90 procent všech nakažených, celkově v republice jsou to zhruba dvě třetiny.

V Česku se zatím onemocnění covid-19 prokázalo u 8630 lidí, z nichž se vyléčilo 5725. V souvislosti s tímto onemocněním zemřelo 302 lidí.

Nepřehlédněte:  60 milionů na bezplatné vstupy v Moravskoslezském kraji
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close