Z regionů
Nejnovější

Covid se šíří. Na škole nemá kdo učit

Školáci z ostravského obvodu Poruba musí chodit v rouškách. Smí je odložit jen ve třídách.

Vychovatelka v družině Základní školy Aleše Hrdličky v Porubě má koronavirus. Protože se účastnila porady pedagogů, musí do karantény 47 zaměstnanců školy a 45 dětí.  

Škola bez učitelů

Na škole nemá kdo učit. „Pracovníci naší školy a dvě oddělení dětí školní družiny byli v době do 2. 9. 2020 v rizikovém kontaktu s osobou, která byla pozitivně testována na onemocnění COVID-19. Všem osobám z tohoto rizikového kontaktu byla nařízena karanténa a budou kontaktováni KHS Ostrava. Provoz školy je na neurčito uzavřena,“ uvedla na stránkách školy ředitelka Hana Kazimirská.

30 procent znamená uzavření

Školu neuzavřeli hygienici. Rozhodnutí souvisí s nedostatkem pedagogů. Zástupci hygieny v reakci na situaci v porubské škole doporučují ředitelům školských zařízení, aby omezili porady, ať se případná nákaza nešíří takovým tempem. Školy uzavřou, pokud onemocní nebo skončí v karanténě 30 procent zaměstnanců nebo žáků.

Povinné roušky pro školáky

Ředitelé porubských základních škol rozhodli, že žáci musí povinně nosit roušky ve všech společných prostorách. Odložit je smí jen ve třídách.

Problémy na Matičním gymnáziu

Koronavirem onemocněl také jeden z žáků Matičního gymnázia v centru Ostravy. Do karantény tak muselo 36 jeho kolegů a dva vyučující. Nemocný žák se měl účastnit tenisového turnaje, takže do karantény muselo dalších 18 lidí, kteří se s ním dostali do kontaktu.

S nástupem dětí do škol se dá očekávat, že se koronavirus začne šířit ve větší míře a hygienici začnou postupem času zpřísňovat opatření.  

Nepřehlédněte:  Tohle je nejzelenější metropole světa!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close