Z regionů

Chytrá karanténa? Dnes by měla začít

Po včerejší debatě krajských hejtmanů s Romanem Prymulou, hygieniky, hasiči a zástupci armády zaznělo jasnější datum spuštění takzvané chytré karantény v krajích. Mělo by k tomu dojít dnes. Z oficiálního komuniké ovšem zmizela dosavadní formulace, že chytrá karanténa bude využívat informace z platebních karet.

„Hejtmanky a hejtmani českých a moravských krajů opět videokonferenčně diskutovali o systému Chytré karantény, která se bude v krátké době postupně realizovat ve všech krajích,“ tvrdí oficiální zpráva pro média a dále pokračuje: „Profesor Roman Prymula popsal systém Chytré karantény, který má podle něj za cíl podstatně rychlejší a efektivní umístění lidí podezřelých z nákazy koronavirem do karantény, a to už do tří dnů od absolvování testu. Pro zjištění kontaktů nakaženého se přitom s jeho souhlasem využijí data mobilních operátorů. V krajích se zavedením projektu budou pomáhat hygienikům medici Armády ČR. Oficiální spuštění Chytré karantény se po jejím pilotním ověření plánuje ve čtvrtek 9. dubna 2020. Kraje by měly získat 78 mediků Armády ČR, kteří posílí krajské hygienické stanice.“

Tvůrci karantény se ošívají

Podle včerejších vyjádření tvůrců karantény z řad soukromých firem se ale celý projekt na straně státu zadrhl. Hygienici prý se vzpomínkovými mapami nepracují a ani mobilní operátoři nezaznamenali za poslední týden ani jeden požadavek hygieniků na dohledání kontaktů nakažených. Hygienici toto nařčení odmítli s tím, že nejprve musí být systémy dobře nastaveny.

Nepřehlédněte:  I přes covid krizi kraj podpoří hasiče!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close