Z regionů
Nejnovější

Český světový unikát zůstane tam, kde je!

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově, které je jediné svého druhu na světě, zůstane s definitivní platností tam, kde je. Tedy v zahradě českokrumlovském zámku, a to i v nové podobě, která by měla být realizována zhruba za pět let. Dohodli se na tom vlastník, kterým je město Česko Budějovice s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD).

„Dnes byla definitivně opuštěna myšlenka na vybudování nového divadelního traktu mimo zámeckou zahradu státního hradu a zámku,“ uvedl po jednání náměstek českobudějovického primátora Juraj Thoma (HOPB)

Současná točna, která má na původním místě zůstat do roku 2023, prochází částečnou rekonstrukcí za skoro 28 milionů korun. Toto zařízení závidí Českému Krumlovu řada měst, včetně Prahy.

Chystá se nové otáčko

V následujících letech má vzniknout zcela nové otáčko. Původní idea byla, že vznikne za barokní zahradou zámku. Proti tomu brojí řada diváků, politiků i herců. Nyní se definitivně rozhodlo, že točna bude tam, kde je.

„Definitivně zůstává v dalších variantách už jen úvaha umístění otáčivého hlediště uvnitř zámecké zahrady,“ dodal Thoma.

„Jsem rád, i když je to vlastně paradoxní, že konečně se pánové dohodli, že otáčko zůstane tam, kde je, kam patří, kde má své kouzlo a smysl. Ale to jsem řešil už já před čtrnácti lety a jasně dal stanovisko. Proč se několikrát měnilo, nevím, ale je evidentní, že od té doby se jen mluvilo i o nové točně a nic se zatím neděje,“ dodal exministr kultury, herec a také kandidát do podzimních senátních voleb Vítězslav Jandák.

Otáčivé hlediště, kam se vejde přes 600 diváků, přináší ročně do kasy Jihočeského divadla, jenž točnu provozuje, přes 50 milionů korun na tržbách. Letos kvůli koronaviru byla sezóna zrušena.

Nepřehlédněte:  Ostravané uctí osvoboditele svíčkou v okně
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close