Z regionů

Českokrumlovská rallye má letos smůlu

Každoročně velmi sledovaný a prestižní závod Rallye Český Krumlov má letos smůlu! Kvůli koronavirovým opatřením se letos neuskuteční. Květnovou soutěž, která měla být třetím dílem domácího šampionátu, odložili pořadatelé na příští rok.

Neustále se měnící vývoj koronavirového dění, platná hygienická opatření včetně regulované účasti diváků, složitá finanční situace některých partnerů a v neposlední řadě nabitý kalendář ve druhé polovině motoristické sezony. To jsou hlavní důvody, proč pořadatelé podnik odložili přesně o dvanáct měsíců.

Rallye čeká výročí

Připomněli, že jihočeská soutěž se poprvé jela v roce 1971, v příštím roce tudíž bude mít výročí.

„Naším cílem je v této neuvěřitelné tradici pokračovat a nabídnout posádkám i fanouškům soutěž v takové kvalitě, na kterou jsou zvyklí. Organizovat ji za každou cenu v omezené podobě v průběhu sychravého listopadu a tím možná ohrozit její budoucnost opravdu nechceme,“ doplnil pořadatelský tým.

Původně sedmidílný domácí šampionát měl začít 3. dubna Valašskou rallye. Ta byla rovněž odložena stejně jako Rallye Šumava Klatovy a Rallye Hustopeče. Aktuálně nejbližším závodem MČR je tak Rallye Bohemia, která by se v Mladé Boleslavi měla uskutečnit na začátku července.

Rallye Český Krumlov bude až za rok. Foto: rallyekrumlov.cz
Každoročně sledovaný závod zasáhla koronavirová opatření. Foto: rallyekrumlov.cz
Nepřehlédněte:  Při sjíždění řeky se utopilo dítě, někde se opět rozvodnily řeky.
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close