Z regionů

Celníci odhalili tuny nelegálního odpadu z Itálie!

Tuny nelegálního odpadu z Itálie odhalili jihočeští celníci na hraničním přechodu s Rakouskem v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku. Přepravci teď hrozí pokuta ve výši mnoha stovek tisíc korun!

Celníci na hranicích zastavili dopravce, který nelegálně převážel přes 24 tun odpadu z Itálie do Česka. „Řidič naložil odpad v Itálii, náklad měl vyložit u firmy na Českobudějovicku. Při kontrole auta jsme zjistili, že vedle odpadu uvedeného v průvodních dokladech převáží řidič i drť směsného odpadu obsahující plasty, molitan, hliník a korek,“ uvedla Celní správa.

Obsah nákladového prostoru navíc vydával zápach typický pro komunální odpad. Přivolaní zástupci České inspekce životního prostředí potvrdili, že se jedná o nedovolenou přeshraniční přepravu odpadu.

Maximální sankci nedostane

Auto celníci na hraničním přechodu odstavili, v cestě dál nepokračovalo. Odpad poslali inspektoři inspekce životného prostředí na rozbor. Podle předpisů EU o přepravě odpadu může být pokuta až 50 milionů korun.

„Reálně v tomto případě tak velká sankce nehrozí. Tohle je klasický pokus dostat sem špatný odpad,“ uvedl mluvčí jihočeských celníků Emanuel Breicha s tím, že u podobných případů je sankce v řádech statisíců korun.

Nepřehlédněte:  Přestavbu městských jatek prodražuje kontaminovaná půda
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close