Z regionů

Čarodějnice budou veselejší?

Jedna z nejveselejších jarních událostí je pálení čarodějnic. Na venkově, ale i ve městech to je důvod pro společné setkání a nejrůznější taškařice.  Možná, že to letos bude i oslava toho, že končí nouzový stav. Ovšem s rouškou (hygienici to tak vidí) a i rozestupy ještě budou platit.

Konec nouzového stavu podporují Andrej Babiš i Roman Primula a další zástupci ANO ve vládě,  pro ukončení je i část opozice. KSČM a sociální demokraté z toho nadšeni nejsou a asi budou hlasovat proti.  Tlak na ukončení je hlavně ekonomický stav, který každým dnem se zhoršuje.  

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula je pro pomalé uvolňování, na řadu by mohlo přijít například povolení nenosit roušky na volném prostranství, ale v MHD a dalších místech s větší koncentrací lidí to bude i nadále nutné. Zvažuje se výjimka pro astmatiky, kteří mají s dýcháním přes roušku potíže. Na druhé straně jsou ovšem poměrně ohroženou skupinou… Nyní nemusí roušky nosit řidiči MHD v uzavřených kabinách, členové domácnosti jedoucí v jednom autě, autisté a děti do dvou let, dále lidé při jízdě na kole či běhu v přírodě. V případě „cyklistického peletonu“ je nutné stále udržovat odstup dvou metrů a pokud se má cyklista s někým potkat, pak je nutné roušku nasadit.

Problém s ukončením nouzového stavu je ovšem jinde. Skončí centrální distribuce ochranných pomůcek. Už to vyhlásil ministr vnitra Jan Hamáček. Uvidí se, zda se po skončení centrálního řízení stav s ochrannými pomůckami zlepší. Pro zlepšení nálady nabízíme fotogalerii z čarodějnic minulých let. Série je z obce Líšno, která je součástí Bystřice u Benešova.

Nepřehlédněte:  Hádka ve Zlíně. Opravit starou nebo postavit novou nemocnici?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close