Z regionů

Beskydské farmářské trhy se opět konají ve čtvrtek 7. května

Náměstí Svobody v Místku opět uvítá farmáře. První farmářské trhy po pouze způsobené koronavirovou infekcí se konají ve čtvrtek 7. května od 8 do 14 hodin. Již jsou známy termíny dalších trhů. Interval je opět čtrnáctidenní.

Omezený počet prodejců

Květnové farmářské trhy ale budou kvůli koronavirovým opatřením omezeny co do počtu prodejců i nabízeného sortimentu. „Původně jsme chtěli farmářské trhy v květnu zcela zrušit. I poté, co vláda jejich pořádání povolila, a to za přísných bezpečnostních opatření, jsme s jejich pořádáním váhali. Nicméně v návaznosti na žádosti prodejců, zejména sazenic zeleniny, letniček nebo okrasných a ovocných stromků, jsme se nakonec rozhodli trhy uspořádat. Byla by škoda, kdyby prodejci museli své výpěstky vyhodit, protože by neměli možnost je prodat. Jejich práce by tak přišla vniveč a zklamaní by byli i zákazníci, kteří jsou již léta zvyklí v květnu na trzích kupovat květiny a sazenice na své zahrady a balkóny,“ konstatoval náměstek primátora Jakub Míček s tím, že na náměstí bude jen sedm prodejců, oproti šedesáti za běžného stavu. Kromě květin, sazenic a stromků bude na trzích také prodejce s cibulí a hlávkovým a kysaným zelím. Naopak k dispozici nebude běžný sortiment jako sýry, pečivo, uzeniny a maso, vejce, koření, med, rukodělné výrobky ani občerstvení.

Sortiment se postupně rozšíří

V této chvíli platí, že na trzích se nesmí prodávat potraviny výlučně určené k bezprostřední konzumaci, mezi stánky musí být dostatečný odstup a minimálně dvoumetrové rozestupy mezi sebou musejí udržovat i zákazníci. „Trhy pořádáme od roku 2011 a taková opatření nikdy nezažily. Věřím, že je budou návštěvníci respektovat, že na trh i přes velmi omezený sortiment přijdou a zakoupením sazenic květin nebo zeleniny udělají radost nejen sobě, ale i místním pěstitelům, kteří to v této době také nemají snadné, a nákupem jejich výpěstků je podpoří v další činnosti,“ dodal primátor Michal Pobucký s tím, že sortiment trhů se bude rozšiřovat v návaznosti na aktuální vládní rozhodnutí. \
Další termíny konání farmářských trhů:  21. 5., 4. a 18. 6., 2., 16. a 30. 7., 13. a 27. 8., 10. a 24. 9., 8. a 22. 10., 5. a sobota 21. 11. (zabijačka).

Nepřehlédněte:  Covid-19 skolil 19 Vítkovických
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close