Z regionů

Hejtman Běhounek: Stěhování seniorů je nesmysl

Nápad ministerstva zdravotnictví, aby kraje vyčlenily lůžka v nemocnicích pro nakažené z domovů seniorů, označil hejtman Vysočiny Jiří Běhounek za nereálný. Na Vysočině by to znamenalo zhruba 300 nemocničních lůžek.

„Z našeho pohledu se jedná o opatření nereálné a já osobně mu příliš nerozumím. Podle mého názoru musíme v co nejvyšší míře udržet pozitivně testované klienty ve stávajícím zařízení při dodržení všech přísných karanténních opatření. Hromadný přesun těchto pacientů do zdravotnických zařízení, může v konečném důsledku významně ohrozit nejen chod jednotlivých oddělení, ale nakonec i celé nemocnice, případně také převážené klienty,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek.

V podstatě s tím kraj nepočítá

Podle něj je dobrým příkladem sociální zařízení v Břevnici. Kromě dvou klientů, kteří vyžadovali akutní péči a byli převezeni do havlíčkobrodské nemocnice, zůstali všichni v prostorách domova, kde je o ně v maximální míře postaráno, navíc ve známém prostředí, což má na klienty pozitivní vliv.

Ke svému stranickému kolegovi se přidal i náměstek hejtmana Vladimír Novotný: „Jsme v pravidelném kontaktu s vedením nemocnic i sociálních zařízení s pobytovými službami. Naší snahou je zachovat co nejvíce běžný provoz těchto zařízení a nechceme stresovat klienty zbytečnými přesuny. Pokud ministerstvo zdravotnictví ještě nepřehodnotí svůj požadavek, jsme samozřejmě připraveni prostory i požadované množství lůžek vyčlenit. Například Nemocnice Jihlava je připravena až na 80 klientů v tzv. redzóně. Obdobně i ostatní krajské nemocnice vyhradily 40 až 60 lůžek, kde by mohli být hospitalizován covid pozitivní pacienti. Primárně ale nepočítáme s tím, že by tyto kapacity měly být pouze pro klienty sociálních zařízení s pobytovými službami.“

Nepřehlédněte:  Miloš Zeman si může zpívat: Já si plavu se svou lodí...
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close