Z regionů

Běhounek: Prymula může názory měnit

Za překvapivým obratem postoje epidemiologa Romana Prymuly může být podle místopředsedy rady Asociace krajů ČR a hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka také informace, které má náměstek Prymula k dispozici.

„S přibývajícími daty se mohou názory na kočírování epidemie měnit. Z mého pohledu to má jeden podstatný aspekt. A to téměř třetinu bezpříznakových lidí, kteří o chorobě nevědí, ale mohou být nosiči. Na ty nedosáhneme, takže v určité chvíli, máme-li podklady pro to, že nezahltíme zdravotnictví, je možno situaci vyhodnotit takto. Prymula je rozumný chlap a nežene to do extrému,“ snažil se postoj hlavního architekta vládních opatření vysvětlit Běhounek.

Můžou za tím být obavy z nevděku lidí

Zároveň je prý podle Běhounka také možné, že svoji roli hrají i obavy z toho, aby následky přiškrcené ekonomiky nedopadly na Čechy příliš drtivě.

„Myslím, že je obava, že se ekonomika zadrhne, a potom body za zvládnutí epidemie, jak to nyní veřejnost vnímá, spadnou pod stůl. Volič je nevděčný,“ řekl Běhounek ještě před tím, než Prymulovo vyjádření rozporoval ministr vnitra Jan Hamáček i premiér Andrej Babiš.

Nepřehlédněte:  Nejlevnější ceny PHM? Kvůli čerpačce i dopravní kolaps
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close