Z regionů

Babiš jede za vojáky a taky jednat o dětských táborech

Andrej Babiš se dnes vydává do jižních Čech. Na programu má hned několik zastávek. Doprovázet jej bude ministr obrany Lubomír Metnar a také náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata. Premiér má na programu vojáky i dětské tábory.

Navštíví prestižní prapor

Dopoledne se předseda vlády s ministrem obrany a náčelníkem Generálního štábu vypraví do Tábora.  Navštíví 42. mechanizovaný prapore, který sídlí právě v Táboře, v místní části Klokoty.

„Na programu je pietní akt k uctění padlých v zahraničních operacích, ukázka techniky a činností praporu a setkání s médii,“ uvedl Tomáš Medek z Úřadu vlády.

42. mechanizovaný prapor patří k prestižním a nedílným součástem Armády ČR. Užívá také název jako „Svatováclavský“

Pořeší i tábory

Po poledni se pak Babiš vydá na Písecko k Milevsku. Zde společně s ředitelkou Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Květoslavou Kotrbovou navštíví rekreační středisko Růžená u Milevska.

„Tématem jednání budou podmínky pro letní tábory v době epidemie koronaviru a následovat bude opět tiskový briefink,“ dodal Tomáš Medek.

Už podle dřívějšího vyjádření by se dětské tábory měly v červenci a srpnu uskutečnit. Nejspíš ale za předem daných podmínek. Jak, to oznámí premiér se zástupci epidemiologů právě dnes.

Nepřehlédněte:  Dobrá zpráva pro řidiče: Skončí 3 ze 7 omezení na D1!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close