Z regionů
Nejnovější

A zase ti Piráti: Napadají radního, který něco dělá, říkají místní!

Jihočeský Týn nad Vltavou má politicky trochu smůlu. Po několikáté se tam rozpadá koalice. V týdnu podal rezignaci na post radního člen Pirátů Jan Novák, který v sedmimístné radě doplňoval dva členy Trikolóry a ODS a po jednom ze Změny 2020 a hnutí Tejňáci. Novák koalici opouští spolu se zastupitelem Simonem Kostadinovem. Přitom dost ostře napadají radního Davida Slepičku (Změna 2020)

Právě Piráti, kteří toho zatím prý jak podle zastupitelů, tak i podle občanů moc nedokázali, ale už hned vymýšleli velmi lukrativní zakázky, zaútočili na radního Davida Slepičku (Změna 2020). S tím, že prý má problémy se zaměstnanci radnice a šikanuje je. To však odmítá on sám, i tisíce lidí, kteří jej dlouhá léta znají.

„Už delší dobu pozoruji, jak špatně se chová k některým městským úředníkům, což podle mě hraničí s šikanou. Problémem je ale také jeho jednání s námi jako koaličními partnery,“ tvrdí Jan Novák (Piráti)

Radní David Slepička prý údajně společně s dalšími radními podle něj blokuje vypsání výběrového řízení na nového ředitele Městského centra kultury a vzdělávání. V jeho čele už téměř rok stojí jako provizorní ředitel právě Slepička, který v loňském říjnu nahradil Jana Ivanegu. Ten sám utekl doslova jako malý kluk. Nepředal řádně agendu a dlouhé měsíce po něm zaměstnanci zařízení hasili problémy a hledali vše, co bylo třeba k provozu, pořadům a podobně.

Krásné jihočeské městečko Týn nad Vltavou má na politiku trochu smůlu. Foto: Facebook

Všichni se diví požadavkům Pirátů

„Nebýt pana Slepičky, který to uchopil dobře do ruky, bůhví, jak by to s MCKV dopadlo. Vždyť to, co udělal předcházející ředitel, je něco tak amatérského, až to hezké není. Evidentně tu jde o závist s honění politických bodů. Co ti Piráti dokázali? Jediné, o co jim šlo, byly posty a peníze. Hned si diktovali podmínky,“ prozradil člověk blízký radnici i kulturnímu zařízení.

Nepřehlédněte:  Na seniory trápené koronavirem útočí šmejdi

„S panem Novák, který za celé dva roky v koalici neudělal téměř nic, jen soustavně házel ostatním klacky pod nohy, mám velké osobní spory, které se datují ke sklonku loňského roku, kdy vznesl požadavek na jeho jmenování do funkce uvolněného radního. S požadavkem vybavené kanceláře a asistentky. Tuto žádost podmínil pohrůžkou vystoupení z koalice,“ uved, na svou obhajobu radní David Slepička s tím, že v momentě, kdy proti nesmyslným požadavkům Nováka důrazně vystoupil, začaly problémy.

„To samé jsem učinil, když se pan Novák na jaře letošního roku dožadoval provedení výběrového řízení na tajemníka MěÚ personální agenturou napojenou na Pirátskou stranu za cenu převyšující 100 tisíc korun. Totéž zopakoval před cca měsícem s výběrovým řízením na ředitele Městského centra kultury a vzdělávání, za cenu nižší, jehož jsem v současné době ředitelem,“ říká Slepička.

Radní David Slepička (vlevo) se starostou města Ivo Machálkem. Foto: Facebook

Ten říká, že informace o šikanování úředníků je vymyšlené a logicky muselo přijít, protože on sám chce po lidech, kteří jsou placení z peněz daňových poplatníků, práci.

„Vidím v tomto snahu Pirátské strany pošpinit odvedenou práci za minulé dva roky. V rámci mně svěřených kompetencí v rámci rady města spolupracuji s mnoha úředníky, řediteli vltavotýnských škol, školky, Městského domu dětí a mládeže a Základní umělecké školy. Nezaznamenal jsem žádné stížnosti, nebo neochotu se mnou spolupracovat. V kontrastu s tvrzením pana Nováka je dopis zaměstnanců Městského centra kultury a vzdělávání zastupitelům města, kde je žádají, abych byl ponechám na místě ředitele této příspěvkové organizace. Píší, že pod mým vedením se chod organizace stabilizoval, došlo i ke zlepšení pracovních vztahů mezi zaměstnanci. Podepsali by se pod takovou žádost lidé, kteří pode mnou pracují, kdybych je šikanoval, nebo viděli, že šikanu lidi někde jinde, jak píše pan Novák?,“ ptá se Slepička.

Nepřehlédněte:  Pozor, v přírodě číhá nebezpečí. Stovky lidí v ohrožení!

Úsměvné je prý také poukazování pirátů na transparentnost při výběrových řízeních. Proč prý pak tedy jejich zástupce souhlasil o obsazení místa ředitele Vltavotýnské teplárenské a.s. bez výběrového řízení?

Podivné kšeftíky pro Piráty

Pirát Jan Novák, který se prý dožadoval i nadstandardních podmínek při nástupu na radnici. Foto: Facebook

„Proč se několik jednání rady města vehementně snažil pan Novák prosadit spřátelenou personální agenturu na výběr tajemníka města? Proč ten samý transparentní pirát předložil materiál do rady, ve kterém požadoval, aby výběrové řízení na ředitele MCKV provedla paní Kolaříková z Pirátské strany a před vybrala vhodné uchazeče? Celé toto vystupování z koalice ve mně budí dojem, že jde jen o předvolební rétoriku člověka, který nemá za dva roky ve funkci radního města Týn nad Vltavou žádné výsledky a snaží se své konkurenty jen očerňovat,“ dodává David Slepička.

Sám starosta Týna nad Vltavou Ivo Machálek (Trikolóra) říká, že město není nijak destabilizováno a vše funguje jak má. „Bylo by jen dobré to vše vyřešit před jednáním o rozpočtu. Budeme teď vést dohadovací řízení, případně se pokusíme najít nové koaliční partnery. Jenže kvůli složení zastupitelstva to bude problém, a hypoteticky může dojít i k odvolání celé rady.

„Neumím si však za současného rozpoložení představit, kdo by novou koalici dal dohromady,“ dodal Machálek.

„Je to celé nesmysl. Pan Slepička je za řadu let jeden z mála lidí na radnici, který opravdu něco dělá, naslouchá občanům, je ochoten se s nimi scházet i mimo pracovní dobu a opravdu se snaží vše, i co není v jeho gesci, řešit. Přála bych všem městům takového člověka. Piráti prostě jen prahnou po moci, funkcích. Pořád plácají i jinde v republice, jak všechno změní. Zatím nepředvedli nic. Podívejte se na Prahu, kde vládnou, jak to tam vypadá. Utrácejí se stamiliony, ale smysl to nemá. Už název pirát svědčí o mnohém.“ říká obyvatelka Týna paní Eva, která doufá, že se situace ve městě brzo uklidní.

Nepřehlédněte:  Záměna nebožtíků narušila pietu za zesnulou ženu.
Snad se politické vody v jihočeském Týně nad Vltavou časem uklidní. Foto: Facebook

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close