Z regionů

A hurá do Rakouska či do Německa na nákupy, ale pozor!

Ten, kdo byl zvyklý si udělat cestu do Rakouska či Německa za nákupy kvalitnějších potravin a dalšího zboží, nebo za příbuznými či jen tak na výlet, odedneška už může volně. Jen cestách do Německa, při cestě zpět platí stále částečné omezení

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) dnes schválila celkové uvolnění provozu hranic bez nutnosti dokládat negativní test na covid-19.

V Jihočeském kraji se tak úderem poledne otevřely všechny hraniční přechody. Provoz na nich už neomezují žádné kontroly. Platí to i pro menší silniční a turistické přechody.

„Lidé nyní mohou vycestovat do Rakouska a Německa, aniž by je na české straně někdo kontroloval,“ uvedl mluvčí policie Milan Bajcura.

Německo s omezením

Policisté, kteří projíždějící vozidla na hranicích v době koronavirové krize kontrolovali, přechody téměř po třech měsících opustili.  Rozdíl je jen u Německa!

Na německé straně ale dále trvají omezení a při namátkových kontrolách musejí Češi předkládat doklad, který je k cestě do Německa opravňuje. Tato země chce podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) koordinovat otevírání svých hranic i s dalšími sousedy, proto nepřistoupilo na úplné zrušení omezení. To by mohlo nastat v řádu příštích týdnů.

Nepřehlédněte:  Ekonomové varují před nákupem nemovitostí
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close