Zdraví

Petice lékařů už má přes 41.00 podpisů

Petice lékařů k tzv. koronavirové krizi, ve které vyzývají lékaři a odborníci vládu k jejímu racionálnímu řešení bez zbytečně drastických vládních opatření, nafouknuté medializace a hysterie, podepsalo k dnešnímu dni již více než 41.000 lidí.

„Tato petice je výsledkem konsensu lékařů praktických oborů i zástupců z akademických řad. Vznikal během měsíce září, kdy se diskutovaly a zohledňovaly připomínky všech zúčastněných odborníků, kteří stejně jako podepsaní signatáři cítí a využívají svoje občanské právo i lékařskou povinnost se k situaci v naší zemi vyjádřit,“ stojí v preambuli petice lékařů a špičkových akademiků.

Mezi prvními podepsanými lékaři a odborníky jsou:

  • MUDr. Ladislav Fiala
  • MUDr. Radkin Honzák
  • MUDr. Jan Hnízdil
  • MUDr. Kateřina Lucká
  • Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc
  • Doc. MUDr. Roman Šmucler
  • MVDr. Jiří Urbánek
  • MUDr. Ivan Vondřich

Otevřený prostor k diskusi a návrhům racionálního řešení

Dosavadní průběh medializace koronaviru a politických řešení nedával prostor k otevřenému dialogu. Ve své petici proto žádají o tento prostor a nediskriminační přístup veřejnosti k jiným náhledům na celkovou situaci a k dalším léčebným možnostem. Dosavadní vládou učiněné kroky pouze uvádí občany ve zmatek a strach, který je ještě dál mediálně umocňován.

„Jako lékaři cítíme občanskou povinnost vyjádřit se ke koronavirové krizi, která těžce dopadla na naši zemi. Jsme si plně vědomi vážnosti situace i zdravotních rizik, která s sebou přináší. Mnohem větší nebezpečí ohrožení celkového zdraví lidu však vidíme v drastických vládních opatřeních, než v nemoci Covid jako takové. Z medicínského hlediska nevidíme důvod k prohlubování restriktivních opatření…,“ zní v prohlášení petice a v otevřeném dopise adresovaném vládě a parlamentu.

Uklidněte obyvatelstvo a neděste je!

Peticí vyzývají vládu, aby učinila kroky potřebné ke zklidnění situace „a přestala je děsit počtem nakažených jednou konkrétní nemocí“ a upustila od dalších restriktivních opatření.

„Existuje mnohem více a závažnějších onemocnění, než je covid-19, a lidé jimi nejsou neustále všemi médii stresováni. Zaměřit pozornost veřejnosti na jeden konkrétní typ koronaviru je nebezpečný precedens, vzbuzující strach a devastující psychiku lidí a jejich sociální vztahy, který může mít nedozírný ničivý dopad na ekonomiku a celkový život společnosti. Vládní karanténní opatření nemají opodstatnění, jen posilují strach a nejistotu a zhoršují beztak špatnou hospodářskou situaci,“ uvádí signatáři petice ve svém otevřeném dopise.

Nepřehlédněte:  Může koronavirus ovlivnit mužskou sexualitu? Hrozí problém s erekcí i plodností?

Roušky pouze tam, kde je to nutné, zrušte povinné testování a vakcinaci

Svým podpisem požadují lékaři, aby vláda ukončila povinné testování osob bez příznaků, případně ponechala toto rozhodnutí na ošetřujícím lékaři. Staví se též proti celoplošné povinnosti nosit roušky a požadují, aby se povinnost nosit roušky aplikovala pouze lokálně na tu oblast, kde to vyžaduje epidemiologická situace.

„Plošné nošení roušek není vhodné. Dlouhodobé nošení roušky nepřispívá ke zdraví toho, kdo ji nosí. Zavádění roušek ve školách je zcela v rozporu se zdravým rozumem. Děti nepatří do ohrožené skupiny obyvatel, jen jsou zbytečně stresovány. Stejně nesmyslné je zavírání škol kvůli nemoci, jejíž prodělání dětem neublíží, jen posílí jejich imunitní systém. Nemluvě o potížích, které zavření škol působí jejich rodičům a potažmo dopadá na hospodářskou situaci země,“ zaznívá dále k petici.

Zároveň se odborná veřejnost jednoznačně staví proti povinné vakcinaci a požadují, aby vláda nedopustila uvedení narychlo připravených vakcín

Nerozumíte tomu – vzkazuje signatářům ministr Prymula (ANO)

Současný ministr zdravotnictví Roman Prymula ve svém tweetu komentuje počínání a výroky petentů jako nezodpovědné a argumentuje jejich neodborností z oblasti epidemiologie.

„Jsem velice znepokojen naprosto nezodpovědným přístupem signatářů této petice. Nikdo z nich nerozumí epidemiologii a překvapivě nechápe ani základní fakta. Za poslední měsíc počet zemřelých denně 10krát vzrostl ze 2 na 20. Když nebudeme nic dělat, za další měsíc bude umírat 200 lidí denně v příznivém scénáři. To snad přece nikdo z nás nechce. Podobně nesmyslné jsou informace o vakcíně, ta povinná nebude,“ reaguje na petici lékařů Roman Prymula.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close