Hodujte a hubněte s Evelýnou

Lehký jablečný koláč. Mlsejte bez výčitek!

Jestli máte po ruce jablíčka, pár ořechů a k tomu chuť na opravdu lehoučký zákusek, po kterém určitě nepřiberete, zkuste tento zdravý recept.

Na menší dortovou formu (18 cm) potřebujete:

Suroviny

200 g jablek

70 g vloček

130 ml horké vody

1 ČL Xylitolu

2 PL  čekankového sirupu

Pár kapek vanilkové tresti

3 vajíčka

125 g tvarohu

30 g vlašských ořechů

Menší půlka citronu

1 ČL skořice

Špetka soli

1 ČL kypřícího prášku

10 g Ghí

Jak na to?

Troubu si předehřeji na 190 st. Jablka pořádně umyji, neloupu a nakrájím je na čtverečky. Zakápnu je citronem, aby netmavly, přidám skořici a lžičku xylitolu, zamíchám ideálně čistou rukou a dám si stranou. Vločky namočím do horké vody, přidám 1 PL čekankového sirupu, kypřící prášek a vajíčko.

Ze zbývajících dvou vajíček oddělím bílky, které se špetkou soli vyšlehám elektrickou metlou do tuhého sněhu. Žloutky smíchám s tvarohem, vanilkovou trestí a 1 PL čekankového sirupu. Větší polovinu sněhu vmíchám do tvarohu a tu menší do těsta. Do menší dortové formy vymazané mašlovačkou máslem naliji těsto, pak tvaroh a nakonec rovnoměrně poházím jablka a oříšky. Některé mírně do tvarohu zatlačím. Peču na 190 st, cca 45 minut.

Můžete ozdobit mátou a kvalitní yysokoprocentní čokoládou.

Hubněte zdravě s labužnící Evelýnou  Snižování nadváhy je běh na dlouhou trať, tak si ho zpříjemněte. Prostě není nad správně naložený talíř  Jak říkám s oblibou: Hodujte a hubněte

Vaše Eva Evelýna Dosedělová

Nepřehlédněte:  Makový štrúdl na hubnutí jako dělaný
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close