Hodujte a hubněte s Evelýnou

Hubnutí, tentokrát s příchutí orientu: Lilky v jogurtu

Lilky podle starého íránského receptu mě kdysi naučila maminka mé exotické spolužačky a od té doby s ním boduji na všech večírcích. Pro žlučníkáře a ty, kteří nemusí česnek, to rozhodně není. Ale pro nás, co hubneme a ještě k tomu potřebujeme alespoň občas opravdový gurmánský zážitek, je to trefa do černého, nebo spíš do bílého.

Takže jak na to? Krychlička na obrázku má rozměry: 11 x 11 x 5 cm a spotřebovala jsem na ni:

Suroviny

  • Lilek nebo cuketa ( cca 500 g )
  • 1 PL oliváčku
  • 1 kvalitní smetanový jogurt (150 g)
  • 2 PL cottage light (v původním receptu není, můžete udělat celé z jogurtu, ale mě to přišlo fajn)
  • 2 stroužky česneku
  • 1ČL curry
  • Sůl

Lilky, nebo cukety, nakrájím podélně na plátky široké 2 – 4 mm, nasolím, nechám zpotit, opláchnu, usuším pomocí papírových utěrek a narovnám je na plech vyložený pečpapírem. Zastříknu oliváčkem a peču na horko vzduch cca 15 minut, až začnou zlátnout. Opečené kousky z plechu přemístím na ubrousek, překryji dalším a stáhnu přebytečnou mastnotu (moc jí není). Nechám stydnout.

Mezitím si našlehám jogurt s cottage sýrem, drceným česnekem a lehce ho přisolím. Pak vezmu přiměřeně velkou misku a začnu skládat, vrstvu cukety, vrstvu jogurtu a tu vždy jemně zapráším curry kořením a to opakuji, dokud je co vrstvit, končím jogurtem. Misku zakryji a uložím do ledničky do druhého dne. Je to neskutečně dobré samotné s chlebem, nebo jako příloha k masu při grilování. Kdykoliv a kdekoliv jsem tuhle mňaminu udělala, slavila neskutečný úspěch. Tak snad bude chutnat i vám. Dobrou chuť a hubnutí nazdar!

Hubněte zdravě s labužnící Evelýnou Snižování nadváhy je běh na dlouhou trať, tak si ho zpříjemněte. Prostě není nad správně naložený talířJak říkám s oblibou: Hodujte a hubněte. Vaše Eva Evelýna Dosedělová

Nepřehlédněte:  Borůvkové řezy s tvarohovou pěnou a vaše kila tiše odplouvají….
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close