Zdraví

5 rad, jak si upravit bydlení pro spokojený život

Jste často unaveni nebo vás trápí problémy se zdravím? Stačí přemístit pár věcí ve vašem domově či kanceláři a váš život se zlepší. Přečtěte si pět rad Zuzany Adam, autorky knihy Osvoboďte se s Feng Shui.

1. Přesunutí nábytku vyvolá změny v životě
„Jakoukoliv proměnou v našem bytě můžeme odstartovat změny v našich životech. Přesunutím nábytku nebo správně zvolenými dekoracemi se promění celý život – nejen, že pozitivně ovlivníte své zdraví, ale také vyřešíte chaos v životě, mezilidské konflikty či nekonečné odkládání povinností moderně zvané prokrastinace. Feng Shui je jedna z mála věcí, která vám zvenčí může pomoci udělat změny vevnitř,” říká Zuzana Adam, lektorka a konzultantka z Adam Feng Shui.

2. Udělejte si místo
Prvním krokem pro nastartování změn je očista prostoru – odstraňte staré věci ze svého života, aby mohla přijít nová energie. Projděte svůj byt či kancelář a rozhlédněte se – všechny věci, které jste alespoň jeden rok nepoužili, vyhoďte do odpadkového koše. Vyhazování věcí je těžkým úkolem, pokud se na vyhození věci necítíte, neodstraňujte nic násilím.

3. Kolíčkujte
Kdy naposledy jste vyhodili nějaké oblečení? Lidé jsou zvyklí hromadit a sbírat. Zuzana Adam radí tzv. kolíčkovou metodu. Návod je velmi jednoduchý – projděte svoji skříň a na všechny kusy oblečení, které jste neměli více jak jeden rok na sobě, připevněte kolíček na prádlo. Pokud jste ho neměli více než dva roky, připevněte dva kolíčky a tak dále. Když kolíčky dojdou, máte dvě možnosti – buď nejvíce okolíčkované věci vyhodit, nebo jít nakoupit nové kolíčky. Rozhodnutí je pouze na vás.

Zuzana Adam je u nás hlavní popularizátorkou metody Feng Shui s více než 15letou praxí. Foto: ZA

4. Energie do bytu, energie do života
Věděli jste, že každé místo v bytě souvisí s nějakou oblastí v životě? Podívejte se na váš vchod do bytu či domu – cítíte se příjemně, když vcházíte dovnitř bytu? Jaké vůně cítíte? Jdou dveře lehce otevřít? Nevrzají? Vaším vchodem přichází energie, a proto je velmi důležité vstupovat do prostředí, které vám bude příjemné, voňavé a budete se zde cítit dobře. I malé změny přinesou výsledky

Nepřehlédněte:  Počet odběrových míst se rozrůstá: 9 už jich je. Půjdete?

5. Dělejte si poznámky
Založte si svůj Feng Shui deník a zaznamenejte vše, co a kdy jste ve svém bytě udělali, a pak následně věci, které se vám v životě udály. Časem to totiž bude ta nejcennější příručka vašeho života.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close