Volný čas

Víkend pod parou, jak by se vám líbil?

První nostalgický parní vlak letošní sezóny vyrazí z Lužné do Rakovníka o tomto víkendu 30. a 31. května. Jde o první letošní parní jízdy mimo areál železničního muzea v Lužné.

Vlaky dopraví parní lokomotiva 525.101, označovaná také jako EP 1000. Ta je doma v depu ve Veselí nad Moravou, a pokud by si jí chtěli zájemci z Čech prohlédnout, museli by podniknout cestu až na jihovýchod Moravy. Takže nyní mají výjimečnou příležitost svézt se parním vlakem v čele s veselskou lokomotivou dvěma páry spojů. Jeden vyrazí na cestu dopoledne a druhý odpoledne. Lokomotiva se po těchto jízdách bude vracet zpátky na Moravu a tak jde o jedinečnou možnost vidět stroj v akci.    

Výlet parním vlakem lze doplnit také návštěvou železničního muzea v Lužné u Rakovníka, kde se nachází rozsáhlá sbírka parních, elektrických a motorových lokomotiv, expozice věnovaná průmyslovým drahám, železniční modely a další zajímavosti s železniční historie.  Cena jednosměrné jízdenky je 60 Kč a zpáteční 100 Kč. Děti ve věku 6 až 15 let zaplatí 40, resp. 60 Kč. Děti do 6 let cestují v doprovodu dospělého cestujícího zdarma. 

Nepřehlédněte:  Tenhle slavný pár na Nově už neuvidíte! Proč?
Tagy
Pokračovat ve čtení
Back to top button
Close
Close