PrahaSport
Nejnovější

Sportoviště SK Prosek, kde začínal i Tomáš Rosický, se zatím zastavovat nebude

Petice občanů, která čítá zhruba 3000 podpisů, přinesla výsledek, že se územní plán na místě současného SK Prosek, se zatím měnit nebude.

Hřiště, kde začínal Tomáš Rosický

Ačkoli vlastní klub, petenty, představitele města i dotčených městských částí vedou patrně k jejich postojům různé důvody, Zulice.cz jmenuje ještě další. Na fotbalovém hřišti začínal jeden z nejvýznamnějších českých fotbalistů Tomáš Rosický. Většinu kariéry strávil v anglickém Arsenal FC. Za českou fotbalovou reprezentaci nastoupil k více než 100 zápasům. V současné době je sportovním ředitelem Sparty.

Nechte se unést dokonalou technikou „malého Mozarta“

Sportoviště SK Prosek se nachází v Praze 9 a v Letňanech (Praha 18). Zástupci města i dotčených městských částí slíbili hledat řešení, jak na Proseku zachovat sport. Toto schválili ve čtvrtek 21. května zastupitelé hlavního města.

Petici k zachování sportoviště inicioval již loni spolek Nový Prosek. Jak uvedl člen petičního výboru Olaf Deutsch, lidé zde se obávají zahuštění zástavby, zhoršení dopravní obsluhy v okolí a ztráty zeleně a sportovního zázemí. Změna územního plánu by byla nutná pro možnou výstavbu bytových domů v části sportoviště.

Portlík: chceme na Proseku zachovat sport!

„Pro nás je prioritou, aby zde zůstal sport. Co pro to můžeme udělat? Sportovní kluby to finančně neunesou, musí se proto zapojit Praha 9, Praha 18 a hlavní město,“ řekl na jednání zastupitelstva místostarosta Prahy 9 a šéf pražských občanských demokratů Tomáš Portlík (ODS). Podle Portlíka se jedná o multifunkční sportoviště, kde působí několik sportovních klubů.

Doplnil, že areál slouží i jako volnočasové sportoviště pro veřejnost. Areál je nyní v majetku klubu SK Prosek, provoz sportoviště však klub není schopen finančně zajistit. Místostarosta Prahy 9 proto jako možné řešení označil finanční zapojení příslušných radnic či změnu vlastníka areálu.

Bude se dál jednat

Zástupci zainteresovaných městských částí a magistrátu budou o věci dále jednat. Cílem je předložit zastupitelstvu možné varianty, jak by situace se sportovištěm mohla být řešena. Jak poznamena i pražský radní Vít Šimral (Piráti), je nutné i vyjasnění rozvoje rozrůstajících se oblastí, protože případná výstavba dalších bytů by se dotkla i územního plánování a infrastruktury.

Nepřehlédněte:  Petr Větrovský: S Jágrem připravujeme mimořádný film!

SK Prosek je největším sportovním klubem na Praze 9 a Praze 18. Sportovní klub Prosek reprezentuje sedm oddílů, v nichž je registrováno 730 členů.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close