Sport
Nejnovější

Praha 6 zve nejen pány kluky: zahrajte si v době internetu a mobilů kuličky!

Na sídlišti Dědina vzniklo unikátní kuličkové hřiště. Impulzem pro jeho realizaci byl Nápad pro Šestku, pro který lidé hlasovali v rámci participativního rozpočtu. Nápad zaplatila Praha 6.

Praha 6 pak podnět na kuličkový areál dopracovala do podoby certifikovaného hřiště, které je jedinečnou stavbou v rámci celé Prahy! „Kuličkový areál si vymysleli sami zdejší obyvatelé, kteří se inspirovali v jižních Čechách. Následně lidé o tomto projektu hlasovali v rámci participativního rozpočtu a vybrali ho k realizaci,“ říká Jakub Stárek (ODS), místostarosta pro veřejný prostor.

Povrch z bezpečného polyuretanu

Nový herní prvek nabízí dětem nepřeberné množství využití. Od rychlé dráhy až po tu nejpomalejší, průlez ve tvaru tunelu, horolezecké úchyty i důlky na obyčejné cvrnkání kuliček. Základ kuličkové dráhy tvoří kameny a beton. Její povrch je z polyuretanu, tedy bezpečnostního povrchu, který se používá na dětských hřištích. Je voděodolný a bezpečný. Moderní kuličkové hřiště vyšlo na téměř dva miliony korun a pro veřejnost bude otevřené celoročně.

Jako sjezdovky ze všech stran kopce

Dodavatelem byla společnost 4soft. Architektem a autorem podoby hřiště je Viktor Drobný z ateliéru Sportovní projekty. „Základ je představit si to jako třeba kopec v Itálii, kde jsou sjezdovky ze všech stran kopce. A zde máte také kuličkové dráhy ze všech stran. Jsou zde skokanské můstky, boule či rychlé a pomalé dráhy,“ uvedl Viktor Drobný.

A jen pro zajímavost – věděli jste, že archeologové našli kuličky na hraní staré i více jak 4500 let? Ve starověkém Římě šlo dokonce o velmi oblíbenou hru a kuličky se tehdy vyráběly z mramoru. Tahle zábava se zdá jen tak nevymizí. „V Česku letěly kuličky co já pamatuju. Máte doma ještě kuličky skleněnky? Tak je dejte svým ratolestem a vyrazte do kuličkového areálu na sídlišti Dědina,“ zve místostarosta Jakub Stárek.

Nepřehlédněte:  František Knebort: získal stříbro na olympiádě, ale medaili domů nedovezl
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close