Sport

Pokoronavirové USA: poslední čtyři státy povolily po pauze hraní golfu

Při koronaviru ve Státech (v USA si to rozhodují nejednotně přímo státy) platila mnohá omezení, tedy i pro golf. Důvodem u profiturnajů byla i extrémní návštěvnost profesionálních turnajů.

Přestaly se hrát všechny profesionální ligy mužské i ženské, a superstar Tiger Woods i desetitisíce jeho profesionálních kolegů, ale i třeba na americké LPGA hrající Klára Spilková či sestry Kordovy (abychom neopominuly české zdroje) se mohly tak jen na televizi dívat na důležité turnaje let minulých ze záznamu.

Ve Spojených státech hraje v současnosti golf zhruba 29 milionů obyvatel. Podle Andreje Halady ze sportovního webu Navzduchu.cz jsou do tohoto počtu jsou započítání hráči ve věku nad 18 let, kteří hráli alespoň jedenkrát za rok osmnáct jamek. „Pokud bychom počítali i děti a mládež, případně ty, kteří hráli alespoň pár jamek, pak se dostaneme k počtu přes 36 milionů hráčů. Jde o 11% populace, což je patrně nejvyšší číslo na světě (Švédsko 5%, Česko 0,5%),“ popisuje Halada.

Kromě Aljašky

Jak uvedl Golfweek, profesionální sezona se ještě nerozběhla, nicméně americká golfová hřiště už se probouzejí z koronavirové krize. Nejnověji tak platí, že je hra opět povolena ve všech padesáti amerických státech.

„Díky klesajícím počtům nakažených se totiž minulý týden přidala i ta místa, kde se dosud golf stále hrát nesměl, konkrétně státy Maryland, Vermont a New Hampshire. Jako poslední pak povolili v minulých dnech golfistům vstup na hřiště i v Massachusetts, jediným státem, kde si američtí golfisté zatím nezahrají, je tedy momentálně Aljaška. Tam ale není na vině zákaz kvůli pandemii, nýbrž počasí – v této roční době se tam ještě kvůli přílišné zimě hrát jednoduše nedá…,“ cituje Golfweek české Golfinfo.cz.

Nepřehlédněte:  Hokejista Jan Výtisk se doma učí s dcerou
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close