SportZ regionů

Hokejista Jan Výtisk se doma učí s dcerou

Pilíř vítkovické obrany, osmatřicetiletý Jan Výtisk, vítěz extraligy s Libercem z roku 2016 a juniorský mistr světa z roku 2002, rozděluje volný čas v době koronavirové pandemie mezi učení s dcerou a individuální trénink.

Příprava je zatím volná

„Letní příprava nám měla začít 4. května. Jenže pauza, v níž se navíc nesmí vycházet, je dlouhá, proto jsme dostali individuální plány. V minulosti jsme trénovali s mužstvem všichni společně, nyní každý sám,“ vyprávěl Jan Výtisk. Individuální plán od kondičního trenéra nastavil běhání a posilování. „Posilovat musím doma, posilovny jsou zavřené. Máme také zadáno, kolik bychom toho měli uběhnout, avšak v této fázi přípravy to není o kilometrech, ale spíše o tom, aby se člověk zapotil a rozdýchal se. Teď je na každém, aby sám trénoval podle svých možností,“ dodal hokejista. Protože hokejové stadiony jsou uzavřené a ledové plochy rozpuštěné, nemůže si ani zajít zatrénovat na led individuálně nebo ve dvou lidech.

Učení školačky zatím zvládá

Hodně času mu zabere učení. „Se starší dcerou se neučím, ta to zvládá sama, ale s mladší devítiletou trávím hodně času nad knihami a sešity. Musím přiznat, že je to hodně těžké, hlavně když je venku krásně a ona se má učit čtyři hodiny v kuse,“ potvrdil. Učivo zatím zvládá, a kdyby ne, má zadní vrátka. „Tchán je inženýr a mamka učitelka, takže by to za mě převzali,“ zasmál se.

Věří, že se vše co nejdříve dostane do normálu. I když…  „Uvidíme, jak bude vypadat další ročník extraligy. Hodně firem, které podporují hokejové kluby, bude mít existenční starosti.  Je otázkou, zda pro ně bude hokej prioritou. Doufám, že vše nakonec dopadne dobře,“ uzavřel povídání Jan Výtisk.      

Nepřehlédněte:  Ostravou budou jezdit doubledeckery
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close