Kultura

Známý herec a básník si pořídil vlastní archu! Chystá se snad na potopu světa?

Herec, básník, muzikant, kantor Petr Batěk je muž nejenom mnoha tváří, ale i profesí. Kromě herectví v divadlech, v televizi i ve filmu, skládá hudbu, píše texty a vydává básně. Protože nyní pracuje i na nové sbírce, která bude spojena s vínem, zavedly ho cesty až na jižní Moravu.

Tam totiž objevil archu, respektive krásný pension stejného jména v moravském Mikulově, který si vzal se svou přítelkyní do pronájmu a začal jej provozovat. Chystá se snad na horší časy?

„Nevzdávám se herectví, ani ničeho jiného, co jsem dělal. Naopak, dál točím v seriálech, jezdím moderovat a hraji v divadlech. Nicméně Morava, víno, básně… tomu nešlo odolat. Takže se ze mě nově stal i „hoteliér“. V Mikulově provozujeme malý pension, kam za mnou už teď jezdí kamarádi, kolegové a chystá se sem dokonce i moje milovaná Libuška Švormová,“ svěřil se Petr Batěk, který teď na D1 tráví poměrně dost času.

„Pendluji teď hodně mezi Prahou a Mikulovem, ale to mi nevadí. Od herectví si odskakuji k vinicím a od nich zase k herectví. Vlastně to tak mám celý život, nevydržím asi dělat jen to jednu věc,“ říká Batěk.

Když na Moravě, tak s dobrým vínem. Foto: Pavel Kočvara

Nejsou na to rozhodně sami

Poměrně dost času s ním na Moravě, tráví i jeho přítelkyně Marcela. „Nejsme na to sami, máme tu paní Renatu, kterou zaměstnávám a která se o provoz Archy stará s námi. Nyní už plánujeme například Vánoce, že tu oslavíme Silvestra,“ svěřil se Petr Batěk.

Nyní tedy poměrně hodně cestuje, protože se přesouvá mezi Čechami a Moravou.

„Budu se snažit propojit ubytování s kulturou a dělat i menší akce, ochutnávky vín, recitály, tématické víkendy pro rodiny s dětmi a tak. Prostě, aby u nás lidem bylo dobře. Bude to taková „Baťkova Archa“, která lidi zachrání před stresem velkoměsta a (show)byznysu a všech těch nánosů dnešní doby.“ prozradil Petr Batěk.

Nepřehlédněte:  Dva pohřby herců v jednom týdnu. Zesnulá herečka žádný mít nebude.

Mezitím se věnuje i svým dospívajícím dětem a dál pracuje na renovaci rodinné chaty na Plzeňsku. „Chystám toho víc, ale už se těším zejména na to, že s vinařem Mirkem Kovacsem z Dolních Dunajovic dokončíme mou čtvrtou básnickou sbírku „Mezi svými víny“, kterou ilustruje jeho žena Jarmila. A považte, kde jinde by měla kniha s takovým názvem vzniknout, než na jižní Moravě?“

Není víno, jako víno. Foto: Pavel Kočvara
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close