Kultura

Známé osobnosti vyzývají: Oživíme Česko!

OŽIVÍME ČESKO! To je nyní nejdůležitější úkol nás všech, které zasáhla »koronavirová krize«! Čeští umělci, sportovci, podnikatelé, živnostníci, řemeslníci, ale i mnozí další si procházejí něčím, co tu nikdo od II. světové války nezažil.

Dejdar, Korn, Jirešová nebo Cimický dávají naději

Naprostá paralýza všeho. Obrovské ekonomické, ale i psychické dopady situace s názvem covid-19. Infekční nákaza, která přinesla velká restriktivní opatření, zákazy a jedno velké STOP podnikání ve všech směrech…

Proto přišla Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva Pojišťovny VZP, a. s. s nápadem na tuto unikátní kampaň, kterou představila producentovi, režisérovi a podnikateli Tomáši Magnuskovi a společně ji ve velmi krátkém čase zrealizovali.

Také Jiří Korn vyzývá k pomoci všeho českého. Foto: Ozivimecesko.cz

Podpořit vše české

„Cílem projektu je podpořit české firmy, výrobky, služby, umění,sport, zkrátka všechno, co nám tu ekonomiku pomůže sice pomalu, ale jistě vrátit do starých kolejí. Protože je to jen a jen na nás,“ říká hlavní autorka projektu Halina Trsková.

Mně se to od začátku zdálo jako dobrý nápad, a proto jsem do toho šel bez nároku na honorář,  stejně jako řada našich přátel a známých, kteří vystupující v této kampani,“ prozradil autor spotu, režisér, producent, ale také podnikatel v hotelnictví a gastronomii Tomáš Magnusek.

Ve videospotu vystupují zástupci kultury, sportu, umění, podnikatelské i živnostenské – řemeslné sféry, zkrátka širokého spektra těch, které koronavirová situace zasáhla. A pomoct, přispět  a podpořit může každý!

Byla to síla, co?

„Byla to síla, co? Ale snad jsme z nejhoršího venku… Ale co teď?“ říká na začátku spotové kampaně OŽIVÍME ČESKO herec Martin Dejdar. „To bude chtít zabrat…“ přidává se jeho herecká kolegyně Ivana Jirešová…

Do kampaně se zapojila i herečka Ivana Jirešová. Foto: Ozivimecesko.cz
Do kampaně se zapojila i herečka Ivana Jirešová. Foto: Ozivimecesko.cz

Následně pokračují další osobnosti z mnoha oborů, které se rozhodly svým účinkováním smysl projektu podpořit, jako například: herec, zpěvák a moderátor Milan Peroutka, majitelka kliniky estetické medicíny Petra Řehořková, herec Petr Rychlý, sportovec  a olympijský medailista Lukáš Bauer,  zpěvačka a herečka Eva Burešová. Dále takécukrářský mistr a jedna z hvězd TV show Peče celá země Josef Maršálek, lékař, psychiatr Jan Cimický, starosta Náchoda a poslanec Jan Birke,fotbalový internacionál Antonín Panenka, podnikatelka a zástupkyně světově proslulé značky klavírů Zuzana Ceralová Petrofová, advokátka, spisovatelka Daniela Kovářová, zpěvák a hudebník Vilém Čok nebo zpěvák a herec Jiří Korn.

Nepřehlédněte:  Peterkův Šlágr nepadne. Zatím...!

Do projektu se zapojil i bývalý boxer a mistr světa Lukáš Konečný, který sám infekcí covid-19 onemocněl a úspěšně se z ní zotavil.

„Všichni společně procházíme složitým obdobím. Ta zákeřná kulatá potvora (covid-19) nás pořádně potrápila, ale věřím, že se dokážeme opět tak nějak semknout… Pojďme podpořit vše české,“ vyzval i zpěvák, herec a muzikant Jiří Korn, který sám kvůli situaci s koronavirem přišel o celou řadu vystoupení a koncertů…

Spoluautor projektu Tomáš Magnusek (vlevo), právnička Daniela Kovářová a cukrář Josef Maršálek.
Foto: Ozivimecesko.cz

Zapojit se může každý!

Na webu projektu www.ozivimecesko.cz bude vyvěšena výzva ke sdílení iniciativy a podpoře myšlenky Oživíme Česko. Proto každý, kdo se chce zapojit, může na sociálních sítích sdílet foto/video s hastagem #OzivimeCesko

Každý, kdo to udělá, tak se automaticky zapojí do soutěže o výrobky, které věnovaly české firmy a společnosti.

Obsah obrázku kreslení

Popis byl vytvořen automaticky
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close