Kultura
Nejnovější

Zklamání pro legendu Jiřího Suchého: Nikdo nepřišel!

Jiří Suchý je prostě legenda, to je bez debat. Osmaosmdesátiletý herec, zpěvák, autor, textař, malíř i principál Divadla Semafor je zvyklý na vyprodané hlediště a davy lidí. Teď ale zažil zklamání. Zástupy návštěvníků pro jeho nový projekt se nekonaly. Kdo za to může?

Nejspíš doba po-koronavirová! Lidé se stále ještě bojí chodit spontánně do divadel, do kin nebo dokonce do galerií. Právě to si teď 88letý umělec ověřil a taky se s tím svěřil na sociální síti.

Jiří Suchý čekal davy, ale ty se nekonaly! Foto: Irena Zlámalová

Davy se prostě nekonaly

„Tak jsme 1.června slavnostně znovuotevřeli naši v Kyjevské ulici vedle Divadla Semafor výstavní síňku, nebo – chcete-li – minimuzeum Kufřík, doplněné o nové exponáty. Během příprav jsem uvažoval, zda by bylo vhodné požádat policii, aby nám pomohla zvládnout předpokládáný dav. Ale pak jsem se rozhodl, že to zvládnu sám. Byl jsem připraven přivítat první návštěvníky, ale ti se nedostavili,“ svěřil se na facebooku Jiří Suchý.

To, co vy nastalo u každého méně či více slavného člověka, nastalo pochopitelně samozřejmě i u divadelní legendy. „Dostavilo se pouze zklamání,“ přiznal Suchý.

Následně pokračoval ve svém význání: Požádán fotografující Irenou (Ajrín) Zlámalovou, dal jsem se do usedavého pláče, bohužel snímek Vám nepřiblíží to srdcervoucí kvílení a bolestné skřeky, které jsem vydával. Plakal jsem jako stará lehká žena, dojat sám sebou, no a pak jsem šel domů,“ podotkl Jiří Suchý.

A pak prý seděl na schůdkách a usedavě naříkal… Foto: Irena Zlámalová

Věří prý, že veřejnost se dovtípí a v následujících dnech Kufřík navštíví. Zvláště prý, když už se upouští od rozestupů, které by v malém kině pro šestnáct diváků, umožnily zhlédnout film jen čtyřem.

Výstava a návštěva u Menzela

Náladu si však Jiří Suchý spravil alespoň společnou výstavou výtvarných děl, kterou má v pražské Galerii 1 s muzikantem Janem Homolou. Výstava, která nabízí díla dvou generačně i umělecky odlišných tvůrců, potrvá do 27. června a stojí za to ji navštívit.

Nepřehlédněte:  Leukémií nemocný Andrej Hryc dostal šanci na život!

Suchý se také podělil s veřejností o to, že udělal taky jeden dobrý skutek. Vydal se na návštěvu za svým velkým přítelem, oscarovým režisérem Jiřím Menzelem, který je už druhým rokem po vážné nemoci upoután na invalidní vozík. Z návštěvy měl filmař velkou radost.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close