Kultura
Nejnovější

Zemřela hvězda Bony a klid Josef Nedorost. Ještě nedávno točil!

Jedna z hvězd filmu Bony a klid, představitel veksláka Richarda, herec a dabér Josef Nedorost, zemřel. Bylo mu 64 let. Odešel bez zájmu veřejnosti. Jeho tělo ve značném stupni rozkladu našla policie v domě v Českých Budějovicích, kde žil.

Na zápach v domě upozornili sousedé. Přivolali policii a ta požádala hasiče o asistenci. „V bytě nalezli tělo bez známek života. Koroner na místě neshledal známky cizího zavinění. Jestli k úmrtí došlo kvůli stáří, nebo zdravotním problémům, ukážou výsledky pitvy,“ řekl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Ve své 13. komnatě prozradil, proč ochrnul. Foto: ČT

Ochrnul z mléka

V 80. letech šel herec z role do role. Díky svému vizuálu působil jako charismatický a na tu dobu sexy chlap. Koncem 90. let se mu život otočil vzhůru nohama. Poté, co se napil nepřevařeného mléka, prodělal meningoencefalitidu a ochrnul na část těla.

„V nemocnici jsem byl jenom tři neděle, ale stalo se, že mi to zasáhlo perorální nerv na noze, což je ten, který ovládá pohyb nártu nahoru. Nemohl jsem v podstatě ani chodit. Sebral jsem se až v rehabilitačním ústavu, protože tam byli lidi, kteří na tom byli mnohem hůř…“ prozradil v 13. komnatě České televize.

„Já jsem s ním před rokem a půl točil náš seriál Čechovi, kde hrál bývalého manžela Reginy Rázlové, mafiána. Byl svůj, ale jinak moc fajn. Byla to legenda. Moc mě to mrzí, že tihle lidi takhle najednou odcházejí,“ dodal režisér a scénárista Tomáš Magnusek.

Rok se pak dával dohromady. Hodně špatně chodil a nemoc měla vliv i na psychiku. V šestém patře paneláku v Budějovicích žil původně se svou matkou. Když před pár lety zemřela, sebralo ho to. Zůstal tam žít sám. Nakonec i on zemřel, sám, v zapomnění, bez pomoci.

Nepřehlédněte:  Princ z Popelky Trávníček ukázal nejmladšího syna!
Josef Nedorost (vpravo) jako vekslák Richard. Archiv filmu
Naposledy Nedorost (vlevo) točil v seriálu Tomáše Magnuska Čechovi. Foto: Jaroslav Hauer
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close