Kultura

Že by „česká Amy Winehouse“? Mrkněte na klip sexy zpěvačky Andrey Hauer!

Zvláště v této době je to jako živá voda. Pětadvacetiletá česká zpěvačka Andrea Hauer se hlásí o slovo. Její první singl se jmenuje I Think About You. tedy – Myslím na Tebe. Že by právě nyní asi každý měl vědět, že na něj někdo myslí? I to si sexy kráska s lehce exotickým vzhledem myslí.

Hudbu k singlu napsala zpěvačka společně s muzikantem a producentem Jiřím Vidasovem. Vznikl i zajímavý a černobílý videoklip, který natočil Milan Bálek.

„Ta písnička je o krásných chvílích, které jsem prožila s jedním člověkem. Nemohu s ním ale zažít další podobné, protože mě od něho dělí tisíce kilometrů. Chci tou písní také říct, že krásné vzpomínky a prožitky nám nikdo nevezme. A že i když je to někdy bolestivé, musíme jít dál,“ vysvětluje zpěvačka Andrea Hauer.

Mladá, sexy a exoticky vyhlížející, taková je Andrea Hauer. Foto: Archiv AH

Má i muzikálové zkušenosti

Stylově se ve skladbě pohybuje na hranici soulu, r’n’b a jazzu. V tom i interpretaci je pak patrný obdiv k britské zpěvačce Amy Winehouse.

„Je mým nedostižným vzorem. Miluju ji, byla jedinečná. Na konzervatoři jsem o ní psala absolventskou práci. I když jsem ji osobně neznala, myslím, že byla výjimečný člověk s obrovským talentem,“ říká.

Andrea Hauerová má už i muzikálovou zkušenost. Dva roky účinkovala v pražském Divadle Hybernia v představení Alenka v kraji zázraků, k němuž napsal hudbu Vašo Patejdl. V roce 2019 vystupovala sedm měsíců se skupinou složenou z hudebníků z celého světa ve Španělsku, konkrétně v okolí Barcelony a na Kanárských ostrovech.

„Ve skupině jsme byli dva zpěváci, můj kolega byl z Jihoafrické republiky. Byli jsme obklopeni nesmírně talentovanými muzikanty z mnoha zemí a společně jsme vystupovali pro lidi z celého světa. Velice mě to inspirovalo. I díky tomu vím, že se musím opravdu snažit, protože svět je plný nadějných hudebníků a zpěváků,“ dodává Andrea, která momentálně pracuje na nových písničkách a plánuje vydat další singl.

Nepřehlédněte:  Letní scéna Harfa – Smích pod širým nebem
Na jevišti se potkává i se zpěvákem Petrem Kutheilem. Foto: Archiv AH
Andrea Hauer jako česká Amy Winehouse. Foto: Archiv AH
Pódium je Andree Hauer takzvaně často malé. Foto: Archiv AH
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close