Kultura

Z Polívky je bezdomovec!

Z Bolka Polívky je bezdomovec! To zní českým showbyznysem. Naštěstí jde o další z jeho filmových rolí. A když se k tomu přidá informace, že je nyní manželem Evy Holubové, je každému jasné, že o dobré obsazení není nouze. Jedná se o právě natáčený film Gump – pes, který naučil lidi žít.

První část natáčení dojemného psího filmu, který točí režisér F. A. Brabec na motivy příběhu a scénáře Filipa Rožka, který je také majitelem skutečného psího hrdiny Gumpa. Natáčení se z kulis bezdomovecké osady na pražském Bohdalci přesune do jiné části republiky.

Psi z útulků i množíren

„Gumpův příběh se od ostatních psích příběhů liší svojí opravdovostí. V rolích psích herců totiž nebudou cvičení psí profesionálové, ale opravdoví pejsci z množíren a útulků. Tenhle poetický rodinný film bude hlavně o síle psí lásky a o naději,“ prozradil svérázný režisér F. A. Brabec.

S Evou Holubovou hrají společně už v několikátém filmu. Foto: Kristýna Zuzová

Diváci se také kromě knihy, která má dějově otevřený konec, dočkají jakéhosi uzavření celého příběhu. Ten bude hodně emocionálně náročný, dojemný, ale také veselý.

Natáčet se bude v několika lokacích naší republiky. A kromě jiného také v jihočeském Táboře, kde právě autor námětu a i knižního bestselleru Filip Rožek žije. Do hlavních rolí si režisér vybral svou praxí ověřené herecké hvězdy. Bolka Polívku, který hraje bezdomovce, Ivanu Chýlkovou, jenž představuje jeho manželku. Chybět nebude ani Eva Holubová jako majitelka psího útulku, Nella Boudová, Patricie Pagáčová, Olga Lounová, Karel Roden nebo Richard Krajčo.

„V tomhle jsem možná trochu konzervativní, ale mám svoje herce rád, takže jsem jim věrný. Neměním je za jiné. Jsme vlastně taková kočovná rodina, co jde od filmu k filmu…“ prozradil režisér.

Velká herecká rodina

„Je skvělé točit s lidmi, u kterých víte, jak fungují, co od nich můžete očekávat. A s Bolkem točíme po několikáté a jsem za to ráda, vídám ho ráda svěřila se Eva Holubová.

Nepřehlédněte:  Takhle Dolinová s Žilkovou řádí na jevišti i v době corony!

Ta je ráda, že může být součástí tohoto projektu o Gumpovi, a že hlavní role mají právě pejsci z útulků nebo množíren, čtyřnohá stvoření s často krutým příběhem. „A přesto jsou ti pejsci přátelští, veselí, pozitivní. Měli bychom se do nich učit“, podotkla Holubová.

Ivana Chýlková hraje v Gumpovi negativní postavu. Foto. Kristýna Zuzová

Ivana Chýlková si první natáčení s režisérem F. A. Brabce dobře vybavuje: „S Františkem jsme spolu jako první věc dělali Čas sluhů. On ten film točil jako kameraman a nikdo z nás netušil, že má režijní ambice. Ale už tehdy byl nejen velmi mladý, ale taky velmi talentovaný, nadějný.“

Sama psa nemá, i když by samozřejmě ráda. „Přišlo by mi hodně nefér ho nechat celý den zavřeného v bytě“, přiznává herečka.

Premiéra filmu o psím hrdinovi Gumpovi by měla být ještě letos na konci roku v kinech.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close