KulturaReklama
Nejnovější

Vypnuli Šlágr, Peterka má dluhy! A takhle to vysvětluje!

Pro statisíce lidí, diváků TV Šlágr nastala nepochopitelná situace. Svůj oblíbený kanál, kterým kdysi našel majitel Karel Peterka na televizním trhu díru, už v běžném terestrickém vysílání nenaladí. Mohou za to dluhy, které společnost provozující tento kanál má vůči Českému telekomunikačnímu úřadu.

Peterkův Šlágr lze tak chytit jen přes satelit nebo po kabelu. Zvláštní je, že zatímco Karel Peterka, který dluží velké peníze za distribuci signálu říká, že má televize malý příjem z reklamy, ale zároveň chystá novou stanici Šlágr Premium, která má být placená.

„Je to celé zvláštní. Pan Peterka vydělával doposud miliony korun. Účinkujícím, tedy drtivé většině neplatil honoráře, ale kolikrát ani cesťák. Pořád si stěžuje, celá léta. Možná, kdyby tu televizi od začátku dělal opravdu profesionálně, tak jak se Šlágr televize dělají v Rakousku, Německu, kde mají velkou úroveň a sledovanost i mladých lidí, neskončilo by to, jak to skončilo,“ říká člověk znalý prostředí, trhu a hlavně poměrů na Šlágru.

Takhle situaci Karel Petera, ředitel TV Šlágr vysvětluje divákům. Zdroj: YouTube

Není schopen dostat závazkům

Karel Peterka tvrdí, že peníze dluží kvůli tomu, že momentálně se v médiích málo inzeruje. „Jeden velký mediální dům nás měl obchodovat, ale nedopadlo to a od té doby se trápím… Nejsem schopen dostát tomu, co jsem podepsal, protože ve chvíli, kdy se nedostanete do toho obchodního balíku, tak se to nedá. Reklam máme hodně, ale jsou za nevýhodné ceny,“ říká ředitel televize.

Proč si ale nabral taková sousta, provozuje dvě televize a vyrábí jeden pořad za druhým, když na ně nemá peníze? Přičemž kmenové zaměstnance televize, která sídlí na českobudějovicku, platit musí. Ale i tam bývá prý docela prodleva.

„Dělali jsme pro Šlágr pár věcí. Poté, jak to tam vypadalo a poté, co se pan Peterka divil, že chceme vůbec alespoň cesťák, jsme řekli ne, už nikdy. Protože se chová a tváří, jak kdyby provozoval hollywoodskou televizi, ale pořád je tam ten nezájem dělat něco špičkově a za peníze. Vždy slyšíme: ale, tak nějak to uděláme. Ale na to nejsme zvědaví,“ svěřili si někteří z umělců, kteří s lidovou a dechovkovou televizí nějakou dobu spolupracovali.

Nepřehlédněte:  Ilona Csáková jako jahodová holčička. FOTO UVNITŘ!
Televize Šlágr vyrábí pořady jako na běžícím pásu, ale mnozí umělci dělají jen za cesťák.
Foto: TV Šlágr

Po divácích chce dary

Pokud Karel Peterka neuhradí závazky, které jsou v řádu až milionů korun, do vysílání jeho televize nepůjde. Je také možné, že může nastat insolvence a krach celého podniku.

Diváci, kteří Šlágr milují a je pro ně často jediným společníkem v jejich domácnostech, jsou smutní. Peterka dokonce před časem vyzýval, aby televizi lidé posílali dary, pokud mohou. A našli se opravdu tací, kteří televizi „dotovali“.

„Přijde někomu normální, že diváci ze svých důchodů a úspor dotují stanici, které funguje v milionech a kdy si pan Peterka opravdu sám od úst neutrhne? Ano, diváci, kteří milují Šlágr to asi dělají od srdce. Otázka, zda to tak je i z druhé strany,“ namítá paní Jarmila, která prý poměry v televizi dobře zná.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Jeden komentář

  1. Úmysl pana majitele TV Šlagr byl původně jistě bohulibý a asi i upřímný. Ovšem podnikat je tvrdý byznys a musí se v tom umět pohybovat. Od začátku jen fňukal a škemral o finanční podporu, páč ve své naivitě byl přesvědčen, že účinkující jeho TV budou dělat z dobré vůle a zadarmo. Spousta i dobrých účinkujících s ním také raději spolupráci už dříve ukončila. Zpočátků ani netušil, že by mohl něco vydělat na reklamě, na to přišel se značným zpožděním. Kvůi svému podnikatelskému diletantismu fňuká dodnes, ač sám jezdí v novém ohromné bílém luxuxním autě (snad Mercedes, nevyznám se), což svědčí o výše uvedené poznámce, že si „od úst neutrhne“. Kde asi na něj „prodělal“? Poměry ve firmě a jeho podnikatelská bezstarostnost až naivita jsou opravdu pdivné a není divu, že finanční problémy mu jen kvetou. S takovou to dlouho neutáhne. Ale co, má věk a zabalit to může vždy (i s dluhy).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close