Kultura

V úterý se sjedeme na Strahově, otevře tam největší autokino v Praze

Pamětníci si vzpomenou na slogan Sejdeme se na Strahově. Šlo o spartakiádu a teď si můžeme říci: sjedeme se na Strahově – tedy v autokině na filmu Temný rytíř Christophera Nolana a to v  úterý 12. května od 21. hodiny.

Autokino Strahov bude v současné chvíli největším v Praze, a to s kapacitou pro 120 automobilů. Diváci budou moci nasávat jedinečnou atmosféru každý den od 21 hodin. Promítat se bude kvalitním DCI projektorem SONY s maximálním rozlišením až 4K na plátno o velikosti 13 x 6 metrů, které je umístěno na originálním podstavci složeném z 9 lodních kontejnerů. Kromě filmových projekcí se zde během léta uskuteční různorodé kulturní akce.

„Prostor zároveň odkazuje na tradici největšího autokina v ČR z roku 1999, které bylo přímo uvnitř stadionu. Přišlo nám, že z místa, které je v srdci Prahy, se za ta léta stalo místo tak trošku opuštěné a smutné a chtěli jsme to změnit,“ řekl hlavní organizátor Jakub Dostál.

Program kina v dramaturgii Aerofilms nabídne na prvních deset dní řadu divácky oceňovaných snímků. Jako  Dannyho parťáky Stevena Soderbergha, Tenkrát Podruhé režiséra Nicolase Bedose, Malá lež či  Lov o boji o přežití. Nebude chybět ani V SÍTI – nejnavštěvovanější dokument v české historii režisérů Víta Klusáka a Báry Chalupové.

Autokino Strahov bude promítat denně až do konce září. Vstupné na projekce a kulturní akce v areálu je 350 Kč za jeden automobil. Vstupenky portál Ticket Live. Program  – facebooku Autokino Strahov a Instagram Autokino Strahov a také na www.autokinostrahov.cz. Začátky v 21 hodin, nájezd automobilů do areálu je možný od 19 hodin. Přesná denní otevírací doba bude blíže určena v následujících dnech.

Prostě sejdeme se na Strahově

Projekt je pořádán ve spolupráci a s podporou Hlavního města Prahy, pod záštitou radního pro oblast správy majetku Jana Chabra a za podpory Městské částí Praha 5 a Městské části Praha 6.

Nepřehlédněte:  Bývalý komorník Mercuryho se stal českým občanem!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close