Kultura

Světově známý kouzelník Ondřej Pšenička přelstil Penna a Tellera již potřetí.

Světově proslulý kouzelník českého původu Ondřej Pšenička již potřetí zvítězil v nejznámější americké kouzelnické show Penn & Teller: Fool Us. V té se nejuznávanější mistři magie pokoušejí odhalit tajemství soutěžících kouzelníků. Pšenička je jediným mužem na světě, kterému se podařilo porotu přelstít potřetí.

Pořad moderuje známá americká herečka Alyson Hannigan, která se u nás proslavila seriálem Jak jsem poznal vaši matku a filmovou sérií Prci, prci, prcičky.

Přestože Ondřej Pšenička, jenž se také svého času věnoval herectví, pochází z České republiky, svou kariéru vybudoval za oceánem a jako kouzelník se proslavil po celém světě. Jako první Čech se zúčastnil nejznámější americké kouzelnické show Penn & Teller: Fool Us. V roce 2017 udělal kouzelnici právě z moderátorky Alyson Hannigan jež s jeho pomocí předvedla karetní trik, na který mistři svého oboru nepřišli. Pšenička tak hned napoprvé v pořadu zvítězil.

Z herečky a moderátorky Alyson Hannigan udělal kouzelnici. Foto: Archiv OP

Po dvou letech se do pořadu vrátil se svým novým trikem a jako první a zatím jediný Evropan přelstil Penna a Tellera podruhé. To mu však nestačilo a objevil se v premiérové epizodě sedmé série odvysílané toto úterý v brzkých ranních hodinách. Pšenička i napotřetí do kouzla zapojil Alyson Hannigan I potřetí si odnesl vítěznou trofej.  

Třikrát a stále nejlepší

Ondřej Pšenička se moderní magii věnuje již přes dvacet let. Dvakrát vyhrál juniorské mistrovství republiky a následně pokračoval v získávání ocenění pod taktovkou česko-švédského kouzelníka Eve´n Alana. V roce 2005 zanechal studia na ekonomické škole, aby se mohl naplno věnovat profesionální kouzelnické kariéře.

Chuť zlepšovat se ho přivedla na pražskou hereckou školu a dále na Lee Strasberg Theater & Film Institute v Los Angeles, kde studoval také herectví. V kouzelnickém umění se vzdělával na Academy of Magical Arts v Hollywoodu. Jako jediný český kouzelník pravidelně vystupuje ve slavném hollywoodském Magic Castlu.

Nepřehlédněte:  Představitel Big Bena i faráře Browna se oženil. Žije u českých hranic

Od roku 2015 se pravidelně vrací do Čech s kouzelnickým představením 52 Lovers. Od své premiéry tuto show plnou humoru, inspirace a originálních kouzel již předvedl v Hollywoodu, Las Vegas a procestoval s ním mnoho dalších zemí včetně Portugalska, Španělska nebo i Ruska. Jedinečné mikromagické představení plné karetních triků předvede v Praze opět 30. a 31. října v Kolowratském paláci.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Nepřehlédněte!
Close
Back to top button
Close
Close