Kultura

Spejbl a Hurvínek: světová premiéra pro mimiňáky

V Divadle Spejbla a Hurvínka uvidíte jedinečné představení pro nejmenší mimiňáky již teď v červnu. A novou hru pro dospělé připravuje divadlo S+H na říjen

Divadlo S+H uvádí 14. a 16. června jediné představení svého druhu na českém trhu určené pro nejmenší diváky od jednoho do tří let. Představení „ŽERYČKU HOP!“ je šité na míru právě pro „mimiňáky“ a mělo by pro ně být úvodem do divadelního světa. Velcí diváci si v červnu mohou poslechnout rozhlasový Tobogan s panem Spejblem!

Žeryčku hop!

Půlhodinové představení „Žeryčku hop!“ připravila autorka a režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová a výtvarník David Janošek, hudbu složil Mario Buzzi. Představení uvedeme 14. a 16. června vždy od 10.30 a 13 hodin. Hlavní roli získal, jak jinak, letošní oslavenec – devadesátiletý pejsek Žeryk. Tato interaktivní divadelní inscenace je vytvořená přímo pro vnímání těch skutečně nejmladších diváků. Pro pejska Žeryka se obyčejná procházka do parku změní v nádherné dobrodružství. Vydejte se spolu s ním do světa nad zemí. Do světa těch, co umí lítat, ptáků i mraků, do světa planet, kouzelných vesmírných tvorů a zářících hvězd. Napočítejte s Žerykem do nekonečna a pak se vraťte zpátky na zem! 

„Kdo nestihne naše červnová představení, nemusí smutnit, na repertoáru divadla bude ŽERYČKU HOP! samozřejmě také hned po prázdninách,“ říká Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka. „Pro chvíle volna o prázdninách máme pro děti připravenu zábavnou stránku na webu divadla, kde mohou najít loutkové seriály, informace o tom, jak vzniká loutkové představení, omalovánky a hry ke stažení a spoustu dalšího,“ dodává Denisa Kirschnerová.

Tobogan s panem spejblem z divadla s+h

Dnes již kultovní pořad Tobogan na Českém rozhlasu Dvojka se bude 20. června vysílat právě z Divadla Spejbla a Hurvínka. Důvodem je letošní oslavenec pan Spejbl, jenž slaví 100. narozeniny, a proto bude také hlavním tématem pořadu. Zábavnou talk-show moderuje za účasti diváků Aleš Cibulka. Hostem, který v pořadu i zazpívá (a nejen písničku věnovanou oslavenci „Mám doma tři Spejbly“), bude herec Igor Orozovič. Lístky jsou k zakoupení v pokladně divadla.

Nepřehlédněte:  Depardieu si zahraje Brežněva, Dubčeka ztvární Rus!

Zkoušky nové hry Hotel Spejbl právě probíhají

Do konce června zkoušíme nové představení pro dospělé diváky, které bude mít premiéru 1. října 2020. Připravuje ho tvůrčí tým Kirschner-Král-Lstibůrek, který již v minulosti připravil představení nejen pro děti, ale i pro dospělé, např. SPEJBL A MĚSTO HŘÍCHU.Trio tvůrců nás v novém představení HOTEL SPEJBL seznámís podivnými „nocležníky“ tohoto hotelu, provedou nás spletitými zákoutími lidské duše a v duchu omnia vincit amor (vše překoná láska) přinesou potřebnou naději.

Představení je technologicky velmi náročné. Spolupracují na něm light-designéři či umělci věnující se sound-animaci. Představení vychází z původního projektu Robina Krále a Jana Lstibůrka Blázinec, na němž se hudebně podílely osobnosti, jakými jsou Jiří Suchý, Marek Eben, Tomáš Hanák, Ewa Farna, Iva Pazderková ad. Představení slibuje prolnutí tradice S+H se současnou řečí divadla.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close