Kultura

Kapitán Janák z Ordinace s obřím frňákem. Co se mu stalo?

Kdo z diváků seriálu Ordinace v růžové zahradě by neznal postavu věčně slušného policejního kapitána Janáka? Toho hraje herec a taky rozhlasový moderátor Vojtěch Efler. Teď má ale frňák, za který by se nemusel stydět ani Pinocchio.

V divadelní společnosti, která má stálou scénu ve strašnickém Divadle Solidarita, to po koronavirové pauze zase začalo žít. Připravuje se tu zářijová premiéra představení Cyrano s hvězdným obsazením, krásnými kostýmy a frňákem, který vypadá jako opravdový. Právě jeho nositelem je Vojtěch Efler.

Vojtěch Efler jako Cyrano s Evou Burešovou. Foto: Jaroslav Hauer
Vojtěch Efler jako Cyrano s Evou Burešovou coby Roxanou. Foto: Jaroslav Hauer

„Jsem se sám sebe až úplně lekl. S tím nosem se nepoznávám ani já sám,“ prohlásil s úsměvem skoro dvoumetrový herec, jehož divadelní frňák vypadá, jako kdyby ho měl od narození.

„Já bych Vojtu nepoznala. Kdybych ho takhle někde potkala, nepoznám ho,“ dodala režisérka a herečka Hana Gregorová, kterou čeká s jejím týmem Divadélka Radka Brzobohatého ještě mnoho zkoušení.

Než se ale herci sešli na kostýmové zkoušce k představení autorské dvojice Lubomíra Feldeka a Ondřeje Brzobohatého, čekala Hanu Gregorovou velká piplačka. Doslova ručně ušila novou oponu.

Hana Gregorová šila oponu ručně. Foto: Facebook

Opona šitá ručně

„Byly to takové malé galeje. Představte si látku 10 x 5 metrů, k tomu volán, tkaloun, na který se to zavěšuje. Byly to hodiny a hodiny práce, ale bavilo mě to a těší mě, že s novou sezónou máme krásné nové představení a taky novou oponu,“ prozradila Hana Gregorová.

I ona se představila v krásném kostýmu od Josefa Jelínka. Masky, především velký nos Cyranovi, vytvořil špičkový maskér David Šesták.

„Premiéru máme 16. září večer a tímto všechny srdečně zvu. Pak s představením samozřejmě budeme jezdit po republice. Jsme moc rádi, že se ta korona-doba už uvolnila a snad konečně budeme moct volněji dýchat, zkoušet a hlavně hrát. Myslím, že korony bylo dost a teď hurá do života a do divadla,“ zavelela Gregorová.

Nepřehlédněte:  Chcete vidět výstavu fotografií Jana Saudka? Prodloužena do konce prázdnin

V hlavních rolích nádherného historického příběhu plného hrdosti, lásky, ale i humoru, který nikdy nezestrárne, o muži bez bázně a hany, se kromě Vojtěcha Eflera a Hany Gregorové představí také Eva Burešová, Irena Máchová, Vilemina Marhoulová, David Gránský, také jeho bratr, kterého hlavně mladé publikum zná jako Toma Seana, Mirek Šimůnek, Martin Sochor, Jiří Chvalovský a další.

David Gránský s Vojtěchem Eflerem na kostýmové zkoušce. Foto: Jaroslav Hauer

„Je to super pocit mít na sobě zase kostým a stát na divadelních prknech, po tom skoro čtvrt roce pauzy. Moc mi to – a nám všem – chybí. Moc se těším na premiéru, nejenom kvůli tomu frňáku,“ svěřil se Vojta Efler.

„Já v Cyranovi představuji Roxanu a jsem taky moc ráda, že zase začneme hrát pro diváky. Konečně zase začneme normálně žít,“ prozradila i hvězda primáckého seriálu Slunečná Eva Burešová.

V kostýmu to moc sluší i Mirku Šimůnkovi, kterého diváci znají z pohádek Zdeňka Trošky, z filmů, ale i jako televizního moderátora.

 „Jsem rád, že se věci vrací do starých kolejí a snad už bude jenom líp. Moc se těšíme na diváky a představení Cyrano bude zkrátka to, na co musíte přijít,“ zve charismatický, urostlý Šimůnek.

David Gránský se svým bratrem Tomem Seanem. Foto: Jaroslav Hauer
Maskér David Šesták při výrobě Cyranova frňáku na tváři Vojtěcha Eflera.
Foto: Jaroslav Hauer
Eva Burešová, Vilemina Marhoulová a Irena Máchová v nádherných kostýmech od Josefa Jelínka. Foto: Jaroslav Hauer
Herec Mirek Šimůnek v kostýmu jako Deguiche. Foto: Jaroslav Hauer
Hana Gregorová pomáhá Vilemině Marhoulové s parukou. Foto: Jaroslav Hauer
Herci Divadélka Radka Brzobohatého v kostýmech. Foto: Jaroslav Hauer
Krásná Eva Burešová, která hraje Roxanu. Foto. Jaroslav Hauer
Hana Gregorová a v pozadí Cyrano, tedy Vojtěch Efler. Foto: Jaroslav Hauer
David Gránský s Evou Burešovou. Foto: Jaroslav Hauer
Premiéra Cyrana bude 16. září ve strašnickém Divadélku Radka Brzobohatého.
Foto: Jaroslav Hauer

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close