Kultura

Petr Kotvald má Brejle! Ale o tuhle pomůcku zase až tak úplně nejde!

Petr Kotvald má Brejle. Ano, správně a nespisovně. Tak se totiž jmenuje jeho singl a nový klip, který nyní představuje. V září loňského roku vyšlo Petru Kotvaldovi  novinkové album LX, které, jak už sám název napovídá, připravil pro své fanoušky ke svým kulatinám.

Album LX  postupně  doplňují  i videoklipy.  Titulní „Šedesát“  stihl Petr představit už vloni v září  a klip „Dvanáctá“  těsně před vánoci. Letos v březnu se začal natáčet třetí klip k singlu „Brejle“, autorů Martina Blažka a Marka Sloupa. Režie klipu byla svěřena mladému režisérovi Milanu Balekovi, který se podílel na klipech s Lucií Vondráčkovou nebo Petrem Kutheilem.

„To se občas jenom zdá, že dobrých zpráv ubylo. Nebo že bychom o ně už nestáli? Podívejme se kolem sebe.  A mějme se rádi. Jsme  jedineční. Pojďme se poznávat a okouzlovat tím jací jsme, co umíme a dokážeme. Svět je hned růžovější, nemyslíte? Láska brejle má a počítá se všema,“ říká sám Petr Kotvald.

K samotnému natáčení režisér Milan Balek říká: „Na place jsem se sešel s profíkem. Petr přinesl sebou výbornou náladu a pohodu po celou dobu natáčení. V květnu jsme dotáčeli exteriéry, jejichž hvězdou byla herečka Pavla Tomicová. Její  nakažlivý, upřímný smích se stal mottem klipu “, a dodal: „Bylo to delší čekání na klip, ale věřím, že se všem bude líbit“.

Na natáčení Brejlí nechyběla ani tahle motorka. Foto: Petr Mráček

Natáčení klipu s přestávkou

A co říká k natáčení sám zpěvák? „První klapku klipu Brejle jsme ve studiu HEXAR natočili 1. března s tím, že dotočíme pár záběrů v exteriéru hned, jakmile budou venku více zelené plochy. Pak ale vzali věci veřejného zdraví rychlý spád a nesmělo se nic. Dotáčky jsme nakonec zvládli až na konci května a ve výsledku je v postprodukci nepoužili,“ svěřil se Kotvald.

Nepřehlédněte:  Dámy, nemáte co na sebe? Halina vás obleče: Pawlowská jako módní návrhářka.

V toku událostí měnil tým koncept klipu a stejně tak se posouval termín jeho premiéry na lepší časy, aby prý klip působil pozitivně.

„Jenže, slovo POZITIVNÍ ztrácí stejně jako na jaře svůj původní význam a zase nás začíná děsit, místo těšit.  Takže: HEJ! Teď je čas na to, pokusit se udělat si radost, a vidět věci z té lepší stránky. Nasaďme si na chvíli růžové brýle! Láska brejle má a počítá se všema!,“ říká zpěvák.

Petr Kotvald  se chystá na  pravidelnou sérii vánočních koncertů, Vánoce hrajou glórijá a také na velký koncert k dvacetinám Mumulandu, který je plánován na 10. dubna 2021 ve Fórum Karlín. Vstupenky jsou v předprodeji a rozhodně se fanoušci mohou těšit na velkou hudební, taneční a světelnou show se všemi hity.

„Samozřejmě budou i Brejle, které teď míří právě k Vám. Premiéra klipu bude 18. 10. 2020 ve 20 hodin na kanále YouTube,“ dodává Petr Kotvald.

Spoustu legrace si Petr Kotvald užil i s herečkou Pavlou Tomicovou. Foto: Petr Mráček


Making Of z natáčení klipu Brejle. Zdroj: YouTube
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close