Kultura

Peterkův Šlágr nepadne. Zatím…!

Není šlágr televize, jako šlágr televize. Zatímco u našich sousedů v Rakousku nebo Německu se těmto kanálům daří, protože jsou provozovány na špičkové úrovni a sledují je i lidé od zhruba 25 let, u nás je to vesměs výsada seniorů. Její dosavadní majitel a ředitel byl ve velkých problémech a vypadalo to, že skončí. Hurá, Šlágr Karla Peterky je zachráněn. Alespoň se tak zdá.

Mediální podnikatel a muzikant Radim Pařízek se vložil do celé situace, když kvůli dluhům na Českých radiokomunikacích ze strany Peterky stáhly vysílání v rámci pozemního dosahu. Od 1. září navíc Karel Peterka zkouší provoz Šlágr TV premium. A to přesto, že nemá dohrazeny všechny závazky.

Když České Radiokomunikace vypnuly před dvěma týdny Šlágr z pozemního vysílání, Radim Pařízek nabídl, že problém vyřeší a pomohl. Finančně!

A přece se točí.. Foto: Facebook
A přece se točí… Foto: Facebook

Všechno je už jinak

Podle zatím posledních informací Peterka zkouší Šlágr TV momentálně provozovat v takzvaně premiovém režimu, tedy placeném. Proto se kanál stane součástí nabídky operátorů placených služeb.

Protože bude Šlágr TV premium placený projekt, bude asi bez reklam a nebude už obsahovat ani doplňkovou grafiku anoncující nákup CD nebo DVD. Nicméně milovníci a diváci TV Šlágru jásají. Jejich pořady a „hvězdy“, se na obrazovkách objevují dál. Už ale netuší, co vše za tím je a jakou daň musejí ti, kteří chtějí na lidové televizi vystupovat, podstupovat.

„Dělali jsme tam pár let a už ne. Pan Peterka si hrabal pro sebe, nám pak nechtěl dávat ani cesťák a už to nešlo. Jeho chaos-televize je prostě jen na to, aby oblbovala lidi. Proč to nedělá Peterka, jako se to dělá všude jinde, proč tohle a ještě brečí, a prosí, aby jim lidi posílali dary. Vždyť jen dům, který pan Peterka má, auto, majetek, to má nějakou hodnotu,“ říká člověk, který na Šlágru roky působil.

Nepřehlédněte:  Utíkat od oltáře je o zlomkrk, ale přesto zdrhla

„Ale to je jedno, hlavně, že diváci dostanou své Duo Jamaha, Božanku nebo přestárlého pseudozpěváka Josefa Zocha, který dodnes dluží statisíce řadě lidem z toho, když provozoval a nechal zkrachovat soukromé rádio Orlík,“ napsala na sociální síť jedna z diskutérek a není daleko od pravdy.

Karel Peterka jako šlágrhvězda. Foto: Facebook
Karel Peterka jako šlágrhvězda. Foto: Facebook
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close