Kultura

„Ohrožuje“ hvězda KRIMI zpráv vysílání CNN Prima News?

Desítky hodin na cestách a téměř tisíc kilometrů týdně na dálnici D1. Tak teď vypadá pracovní život moderátora Krimi zpráv na CNN Prima NEWS, Michala Janotky. Na živé vysílání totiž dojíždí z Brna, kde bydlí, do pražského studia CNN.

Nechvalně proslulá dálnice D1 plná zúžení a opravovaných úseků přitom nezřídka přichystá nepříjemnosti v podobě nehod a mnohahodinových čekání. Živé vysílání na CNN Prima NEWS ale nepočká. Chystá se Michal Janotka přestěhovat do Prahy?

S Václavem Janatou a Ondřejem Pořízkem tvoří tým Krimi zpráv. Foto: CNN Prima News

Půl dne v autě

„Do nového pražského studia jezdím minimálně dvakrát, někdy i třikrát týdně. A musím přiznat, že jsou ty cesty opravdu úmorné. Na každé vysílání Krimi zpráv připadá nejméně pět hodin v autě. A to nesmí přijít nehoda,“ říká Michal Janotka. 

Krimi zprávy se vysílají na CNN Prima NEWS každý den od 16.30 hod. A na rozdíl od mnoha jiných pořadů se nesnaží jen informovat, ale i pomáhat lidem.

Od roku 2010 přispěly i díky oblíbené Krimi lince napsat šťastné konce u stovek případů. Diváci pravidelně přispívají k dopadení podvodníků, nalezení ztracených dětí a jejich pomoc si chválí i policie. Krimi linka je od 1. června s novým číslem 603 299 700 k dispozici každý den.

Udávají se sami

„I díky Krimi lince mám pocit, že tahle práce má smysl. Nezřídka díky odvysílaným reportážím poskytneme na základě diváckých telefonátů klíčové informace policii. Někdy se nám zločinci dokonce ozvou sami a chtějí kontakt na vyšetřovatele, aby se udali. To se stalo nedávno po odvysílání mé reportáže o neobratném zloději losů,“ vysvětluje Michal Janotka.

Strávit deset, patnáct, a někdy i víc hodin za volantem je ale pro Michala vysilující. Sám přiznává, že o stěhování do Prahy přemýšlí.

„Nechci z Brna úplně odejít. Ale hledám si nějaký byt v Praze, ve kterém bych mohl vždy dva nebo tři dny v týdnu být a nestresovat se na dálnici. Myslím, že je to dobrý kompromis,“ uzavírá Michal Janotka.

Nepřehlédněte:  Tom Hanks, sám vyléčený, udělal gesto smutnému nakaženému chlapci
Znělka pořadu Krimi zprávy na CNN Prima News
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close