Kultura

O víkendu hostí Ruzyně program zábavný i vzdělávací ze sféry letectví. Víte, kdo je sokolník?

Tento již pátý prázdninový prázdninový víkend se koná Runway Park. Ten se nachází přímo na bývalé letištní dráze 22 v bezprostřední blízkosti letadel a nabízí neopakovatelný zážitek ze zákulisí velkého mezinárodního letiště. Tento víkend je téma doprava.

Letiště Václava Havla Praha otevřelo na celé léto Runway Park, který nabízí během víkendů všem návštěvníkům spoustu zábavy a zajímavých informací nejen z prostředí letectví a létání. Návštěvníky Runway Parku tak tento víkend čeká například ŠKODA AUTO s výstavou svých několika modelů či bohatý zábavní program pro všechny věkové kategorie včetně velkého dětského dopravního hřiště. Součástí programu od ŠKODA AUTO bude také autogramiáda Jiřího Kolbaby, českého cestovatele, fotografa a spisovatele, a modelky Andrey Bezděkové.

O další program se dále postará například pražský dopravní podnik s výstavou svých historických i nových autobusů či BESIP. Detailní program na každý den je k dispozici na www.runwaypark.cz. Jako každý víkend budou v Runway Parku také již tradiční komentované prohlídky speciální letištní techniky. Dále několika ukázek letištních profesí, jako sokolníků a psovodů, kteří se svými zvířecími pomocníky představí, co jejich práce na mezinárodním letišti obnáší. Nedílnou součástí programu bude i představení letištních hasičů či prohlídka letadla Airbus A319.

Kudy tam?

Do Runway Parku se návštěvníci dostanou buď městskou hromadnou dopravou (linka 100, 119 a 191) – zastávka na znamení Runway Park přímo před vstupem do zábavního parku, nebo automobilem s možností parkování na Letišti Praha v parkovacím domě PC COMFORT za zvýhodněnou cenu 100 Kč za den při online rezervaci předem nebo po předložení vstupenky z Runway Parku na dispečinku. Následně ze zastávky na Terminálu 1, který je hned u parkovacího domu, bude v krátkých intervalech jezdit kyvadlová doprava zdarma nebo městská hromadná doprava (linka 100, 119 a 191) na zastávku Runway Park. Při vstupu do Runway Parku se prochází bezpečnostní kontrolou.

Nepřehlédněte:  Z Polívky je bezdomovec!

Vstupenky do Runway Parku jsou k dostání online v prodejní síti GoOut.cz či na webových stránkách Letiště Praha www.runwaypark.cz, kde návštěvníci najdou také kompletní informace včetně programu na jednotlivé víkendy. Cena vstupného do Runway Parku je pro dospělé za 180 Kč, pro děti od 3 do 15 let za 120 Kč a rodinné vstupné (dva dospělí a dvě děti) za 450 Kč.

Nová otevírací doba Runway Parku:

PÁ – výstavní část se zábavním programemod 14:00 hod. do 18:00 hod.
SO a NE – výstavní část se zábavním programemod 10:00 hod. do 18:00 hod.

Jako celé Letiště Praha, tak i Runway Park, podléhá zvýšeným hygienickým nárokům a bude zároveň respektovat vždy aktuální nařízení a doporučení vlády pro venkovní akce.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close