Kultura

Některá divadla stojí, jiná se rozhodla hrát

Některá česká divadla po částečném uvolnění koronavirových opatření stojí a nehrají, i když by v podstatě s omezeními mohla. Jiná se ale rozhodla, že naplánuje představení pro omezený počet diváků. To je třeba příklad pražského Studia Dva.

Na červen 15 představení

Toto divadlo na Václavském náměstí naplánovalo od 1. do 24. června 15 představení, přestože bude hrát pro třetinu diváků, aby splnilo vládní nařízení.

I když to pro scénu není rentabilní, pražská scéna tím chce dát svým divákům najevo, že to nevzdává. Hercům a technickému personálu, který je na produkcích finančně závislý, dává možnost výdělku.

„Na venkovních scénách pak v červnu počítáme s uspořádáním 17. ročníku Metropolitního léta hereckých osobností,“ uvedl PR manažer divadla Tomáš Přenosil.

Pro sál na Václavském náměstí vedení Studia DVA připravilo náhradní program. Původně plánované inscenace přesunulo na nové podzimní termíny.

V červnu mohou diváci navštívit dvě představení úspěšného režiséra, spisovatele a dramaturga Patrika Hartla Líbánky na Jadranu a Vysavač, Otevřené manželství (Dario Fo, Franca Rameová), Sex pro pokročilé (Michele Rimlová), Kutloch aneb I muži mají své dny (Kristof Magnusson) a Malý princ (na motivy knihy Antoina de Saint-Exupéryho).

Hrají s omezeními

„Hrát zatím musíme za zvýšených hygienických předpisů a požadovaných norem. Do velkého sálu Studia DVA se tak vejde 239 lidí, přičemž kapacita je 615 míst,“ podotkl Přenosil.

Z tohoto důvodu nemůže divadlo aktuálně zařadit do programu všechny své hry, zejména pak velké a nákladné inscenace a muzikály. Hrát zatím nebudou v kamenném divadle ani pro seniory a děti. Svoji Malou scénu divadlo ze stejného důvodu otevře až v září.

Co se týče letních scén na Vyšehradě, na tvrzi Divice na Lounsku a ve Vítězné na Trutnovsku, které divadlo provozuje při 17. ročníku Metropolitního léta hereckých osobností, producent Hrubý doufá v to, že nastane rozvolnění a vše se skuteční podle plánu. První diváky mají přivítat 10. června, na 15. června je připravena česká premiéra komedie Petera Quiltera Duety s Monikou Absolonovou a Filipem Blažkem.

Nepřehlédněte:  Letní scéna Harfa – Smích pod širým nebem
Monika Absolonová a Filip Blažek jsou také tváře Studio Dva. Foto: Studio Dva
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close