Kultura

Slunečná se opět natáčí. Co říká Týna (Eva Burešová) o testování na place?

Naivní, přesto divácky velmi žádaný seriál Primy Slunečná, se po dvouměsíční přestávce konečně naplno opět rozjel. Po vynucené pauze, způsobené pandemií covid-19, se herci mohli opět vrátit do ateliéru, ovšem za zvýšených hygienických podmínek. Důvodů k radosti tak bylo hodně, a dokonce ještě jeden navíc.

Příběh Janka a Týny na náměty Pretty Woman či Popelky pokračuje. Vláda konečně povolila natáčení bez roušek, a to znamená, že se herci seriálu Slunečná mohli vrátit na plac. Všichni do jednoho přiznávají, že už byl nejvyšší čas. „Byla jsem strašně nadšená, protože mi chyběli kolegové. Ani na vteřinu jsem neměla obavy nebo nechuť se vrátit. Všichni jsme testovaní. Do práce musím, nechci na to myslet a zbytečně si zatěžovat hlavu negativními myšlenkami,“ přizná hlavní hrdinka Týna v podání Evy Burešové, která měla před sebou náročný den.

Obávají se herci?

Pavla Tomicová měla kratší směnu a s humorem říká, že za to všechno může ona. „Loni jsem si tak zoufale přála volno, abych si mohla oddechnout, ale netušila jsem, že to bude až takové,“ směje se seriálová Ála Konvičková. Filip Blažek přiznává, že se to v něm během prvního pracovního dne docela pralo. „Jsem rád, že točíme, ale raději bych pracoval za normálních okolností,“ přemýšlí o nařízeních herec. To Zdeněk Vacek v podání Václava Knopa přiznává, že se rád vrátil na plac, a strach neměl vůbec. „Je to fajn, zaplaťpánbůh za to. Jsem opravdu rád.“

Dlouhou chvíli měla doma i Tereza Brodská a přiznává, že doma stihla uklidit byt hned několikrát, dokonce smýčila už i to uklizené. „Těšila jsem se moc. Víte, zní to jako fráze, ale tady se sešli opravdu skvělí lidé. Jsem ráda za tu naši ženskou partu, která je výborná, to jsem dlouho nezažila – i ti naši manželé jsou báječní. My si i během pauzy, kdy se netočilo, psali a byli jsme neustále v kontaktu,“ přiznává herečka, kterou čekalo i jedno velké překvapení. Svůj první natáčecí den po pauze měla za sebou i Běta Slavíčková v podání Ivy Hüttnerové. „Přiznám se, že mi chyběli lidi, tím jsem strádala víc než nedostatkem práce.“

Nepřehlédněte:  "Na tom Karlovým mostě, ANTICOVID roste." Za kolik byste to vydražili? Výsledek překvapil

Odběrové místo pro herce i štáb, herci sundají roušky jen na ostré záběry

Produkce seriálu samozřejmě neponechala nic náhodě, a než se začalo s natáčením, proběhlo testování herců i štábu. „Všichni herci, kteří budou natáčet, musí projít testy na covid-19. Produkce zajistila odběrové místo přímo u ateliérů a herci na něj byli zváni v určitý čas. Testy nesmí být starší než čtyři dny a pak budou následně každých 14 dní opakovány. Natáčení je omezené v tom, že všichni musí nosit roušky, herci si je sundají jen na ostré záběry. Nařízení platí i pro členy štábu, a maskérky mají navíc i štíty,“ vysvětluje opatření výrobní ředitelka skupiny Prima Lucia Kršáková a dodává, že na place je přítomen i zdravotník, který všem několikrát denně měří teplotu.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close