Kultura

Muzikálová show WE WILL ROCK YOU se odkládá!

Virová epidemie má další „oběť“ – premiéru rockového muzikálové show na základě písní skupiny Queen WE WILL ROCK YOU. Ta byla sice naplánovaná na 18. dubna a poslední představení se mělo odehrát až 23. května v DRFG Aréně v Brně, aktuální situace si ale žádala razantní rozhodnutí. A právě k tomu se uchýlila producentka Renata Štupáková.

„Situace je vážná a nechceme nic podcenit. A rozhodně nechceme riskovat zdraví herců a publika. I proto jsme pozastavili všechny zkoušky a celou akci přesouváme. Aktuálně jednáme o nových termínech, o kterých v nejbližších dnech budeme informovat,” říká majitelka Ticket Art Production Renata Štupáková.


Její rozhodnutí kvituje i režisér muzikálové show Petr Novotný, který sice přiznává, že odložení premiéry je velmi nepříjemné, ale jelikož je herecké povolání výsostně kontaktní, nešlo ve zkouškách pokračovat dál. „Není možné zkoušet inscenaci s rouškami a na vzdálenost dvou metrů. A když vezmete v úvahu zdraví herců a jejich partnerů, dětí a rodičů, nemáte jinou možnost, než zkoušky přerušit. Práce na výrobě výpravy a náročných videoprojekcí nicméně pokračují dál, maximálně nás mohou lehce zdržet dodávky některých technologií ze zahraničí. Jinými slovy – jakmile se s herci, zpěváky, tanečníky a muzikanty znovu sejdeme ke zkouškám, bude technologická a obrazová část inscenace hotova a vše pak bude záviset už jenom na nás,“ říká Novotný.

Všechno bude mít dobrý konec!

A právě na tu chvíli se těší představitelka Killer Queen Kamila Nývltová. “Je to nelehká situace nejen pro všechny herce, zpěváky, umělce, ale pro celou Českou republiku. Samozřejmě i já přijdu o práci, vystoupení, tak jako ostatní, a není to úplně příjemné. Mrzí mě, že nepřivítáme diváky na naší nové show, ale věřím, že všechno má svůj dobrý konec. Až nastane ten správný čas, mile rádi diváky přivítáme a věříme, že budou odcházet nadšení. V tuhle chvíli musíme být všichni silní a doufat, že to vše brzy skončí a my se zase vrátíme zpět do svých normálních životů. Na druhou stranu si stejně myslím, že všechno má svůj smysl a my jsme se měli maličko zastavit,” říká Kamila.

Nepřehlédněte:  Leoš Mareš bude mít na koncertě hvězdné hosty!

V podobném duchu se vyjádřil i držitel ceny Thálie a představitel Galilea Peter Pecha: „Moc mě mrzí, že se premiéra přesouvá a máme pozastavené zkoušení. Avšak věřím, že se před diváky postavíme absolutně připravení a předvedeme nezapomenutelnou show, na kterou se budou chtít vrátit.”

Show must go on!


I Petr Kutheil, který ztvární roli Britneyho, věří, že premiéra bude brzy. „I když je to teď pro nás všechny těžká situace a náš muzikál musíme bohužel odložit, tak nás nad vodou drží to, že premiéra určitě brzy bude, jen o něco později, až se vše uklidní. Zachovejte nám přízeň a budeme se na vás moc těšit, až uvidíme opět vaše úsměvy. Show must go on!” vzkázal Kutheil.

Tagy
Pokračovat ve čtení
Back to top button
Close
Close